FOTO: Zemnieku protestā Briselē piedalās arī Durbes novada zemnieces 1

Briselē pie Eiropas Savienības (ES) Padomes ēkas, kurā norisinājās ES samits par ES daudzgadu budžetu 2014.-2020. gadam, notika vērienīga Baltijas lauksaimnieku protesta akcija, kurā piedalījās arī Durbes novada zemnieces Sanita Jurkovska no z/s "Rūtas" Sandra Vasermane no z/s "Sudmaļi". Protestam pievienojās arī Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

"Vēlos pateikties visiem šī protesta dalībniekiem, kas atlika malā savus ikdienas darbus, lai ar savu klātbūtni Briselē protestētu pret netaisnīgajiem konkurences apstākļiem un zemajiem tiešmaksājumiem. Viņu protests ir spiediens uz pārējo dalībvalstu vadītājiem, komisiju un parlamentu, kas katram Valda Dombrovska vārdam ES budžeta sarunās piešķir papildus svaru. Lobija kampaņa, ko mēs visi kopā esam īstenojuši ES institūcijās, parāda, ka Latvija var!" uzskata Sandra Kalniete.

Lai pievērstu ES līderu uzmanību negodīgajai situācijai, kādā zemo tiešmaksājumu dēļ nonākuši Baltijas zemnieki, šoreiz uz protesta akciju bija ieradies arī padomju laika traktors "Belarus", kurš ceļā no Tallinas līdz Briselei bija pavadījis 10 dienas, pieturot visās trijās Baltijas valstīs un Vācijā.

Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidenta Hermana van Rompeja jaunākais piedāvājums nākamajam bloka septiņu gadu budžetam attiecībā uz tiešmaksājumiem lauksaimniekiem nav pieņemams un Baltijas zemnieki gatavi jaunām protesta akcijām, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja lauksaimnieku organizāciju pārstāvji.

"Esam kārtējo reizi atstāti pastarīšu lomā, jo uz mūsu rēķina būtībā vēl tiks piemaksāts tādām vecajām dalībvalstīm kā Austrija, Luksemburga, Slovēnija. Šāda muļķīšu loma mums neder, tādēļ rīkosim protesta akciju visās trijās Baltijas valstīs," sacīja biedrības "Zemnieku saeima" vadītājs Juris Lazdiņš.

Arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes loceklis Armands Krauze norādīja, ka Brisele piedāvājums - 196 eiro (138 lati) par vienu hektāru no 2020.gada, turklāt uz Lauku attīstības programmas samazinājuma rēķina - nav pieņemams.

"Pie šāda piedāvājuma premjeram jābloķē kopējais lēmumus un jābalso pret šādu budžetu. Šodien sanāks kopā visu triju Baltijas valstu zemnieku organizāciju vadītāji un lemsi par tālāko rīcību," norādīja Krauze.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

madamLiepkoks

kas tas par karogu Kalnietes rokās????? http://ejuz.lv/nepareizskarogs

pirms 8 gadiem, 2012.11.27 10:37

Durbes novadā