FOTO: Vecpils amatierteātris Līgo vakarā skatītājus sasmīdina ar savu jauno izrādi 9

Līgo vakara ieskaņā, trešdien, 23. jūlijā, Vecpilī vietējais amatierteātris "Vai, mīļā" skatītājiem piedāvāja savu jauno izrādi - Baibas Jukņēvičas joku lugu "Ak, šī jaukā lauku dzīve", kas publikai lika smieties un labā noskaņojumā sākt Līgo vakaru.

Vecpils amatierteātra režisore Solvita Aigare stāsta, ka jaunā izrāde Covid-19 ierobežojumu sakarā tapa divas sezonas. 

"Izrāde ir stāsts par lauku dzīvi. Izrādes tapšana arī bija raiba. Mēs daudz ko pārdzīvojām, to pašu Covidu ārpusē un iekšpusē. Darījām visu, cik Covid mums ļāva, mēģinājām tik, cik spējām. Jāsaka paldies Intai Dreimanei par viņas apņēmību, ka mēs pa tiešām izrādi pa Jāņiem parādīsim, es pret to biju ļoti skeptiska. Viņa ar savu apņēmību kā liels ceļa rullis devās uz priekšu un te nu mēs esam," uzrunājot sanākušos skatītājus, teica S. Aigare. 

Izrādē pusotras stundas garumā Sibillas, strādnieces zemnieku sēta, lomā iejutās Maija Cinovska. I. Dreimane bija Sintas lomā, kas bija pilsētniece, kas neko neprata. Tikmēr Janis Aigars bija Teodors Prauliņš, cūku fermas īpašnieks. Uz skatuves kāpa arī Teodora māte Leokādija Prauliņa, kuras lomu spēlēja Dzintra Lāce. Kaimiņa Jopcika lomā iejutās Harijs Genese, bet Ināra Genese bija Jopcika sievas Tukiņ Lijas lomā. 

Pastnieces Almas, kas visu dzird, lomā bija Dzintra Pudiņa. Tikmēr Ingrīda Vonda bija Zinaīdas, bijusī šova "Saimnieks meklē sievu" dalībnīces, lomā. Lejkalnu Andropolīnes, Leokādijas draudzene,  lomā bija Lilija Ločmane. Laimiņciema iedzīvotāju lomā bija Inga Kārkliņa, Dzintra Sjomkāne, Inta Figoriņa, Antra Arnolda, Anita Figoriņa, Ance Dreimane un Andris Vasiļevskis. Par izrādes muzikālo noformējumu gādaja A. Arnolda. Izrādē piedalījās arī Vecpils folkloras ansamblis "Dižlāņu īves".

Pēc izrādes Durbes novada vadītājs Ojārs Petrēvics pasniedza 2020. gada novembrī piešķirtos  Pateicības rakstus. Tos saņēma Dz. Lāce, Agnis Gaulis, Dace Lasmane un A. Vasiļevskis. 

Vakara noslēgumā ar koncertprogrammu "Pa papardēm vien" priecēja grupa "Pa ceļam". 

Vecpils amatierteatris un grupa "Pa ceļam" trešdienas dienas vidū priecēja arī skatītājus Dunalkā. Tur 2020. gada novembrī piešķirto Pateicības rakstu saņēma Jolanta Žabinska. 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

es tepat...

kas ir vai vai? atkal kārtējā žults sakrājusies? nav kur citur izgāst??

pirms 5 mēnešiem, 2021.06.24 12:36

patiesība

patiesība acīs kož :)) ?? Pat pareizrakstību neproti? vai vai cik skumji

pirms 5 mēnešiem, 2021.06.25 11:10

????

Paldies aktieriem un režisorei par labu izrādi.

pirms 5 mēnešiem, 2021.06.24 12:55

seniors

Paldies, ka pie mums kaut kas notiek! Atbrauca no Durbes, no Priekules, Liepājas, tur neesot izklaides. Vecpils malači !!!!

pirms 5 mēnešiem, 2021.06.24 16:27

es

Gribu dzīvot Vecpilī ,tur visi tik forši un draudzīgi.

pirms 5 mēnešiem, 2021.06.25 17:06

Papardes sēkliņa

Viss jau būtu labi,tikai izklausās,ka vēl viena Tomuļu māte no Iļģiem nav vēl visu žulti izspļāvusi, bet gan jau tā pēc papardes uzziedēšanas būs maiga kā jēra villa !! Taču var traks palikt ar tām paparžu vecenēm, kamēr viņām tā pa.....parde neuzzied,šņāc kā čūska !!!

pirms 5 mēnešiem, 2021.06.26 18:55

Domājiet pozitīvi

Vispār es arī gribètu spēlēt teātri un dzīvot Vecpilī !!

pirms 5 mēnešiem, 2021.06.26 18:57

Ieva

Skauģu jau nekad netrūkst, kā saka suņi rej, bet karavāna iet tālāk! Savukārt man vienmēr ir paticis mammas sakāmais - ja par Tevi runā, priecājies, tātad Tu esi priekšā, jo par tiem, kas aizmugurē nerunā....Malači tie kas virza un bīda Vecpils kultūras dzīvi uz priekšu: Inta, Dzintra, Solvita.....un visi pārējie, lai jums spēks, izturība un līdzdarītāji nepietrūkst!

pirms 5 mēnešiem, 2021.06.28 01:55

Durbē