FOTO: Vecpilī būs novadpētniecības centrs 5

Sestdien, 29. septembrī, pulksten 11 ar teatralizētu pasākumu atklās Vecpils novadpētniecības centru.

Daudzu gadu garumā krātās Vecpils vēstures liecības līdz šim glabājās pamatskolas ēkas bēniņu telpā un pažobelēs. Bijusi ideja novadpētniecības eksponātus izvietot citās telpās turpat skolas ēkā, kas pēc izglītības iestādes likvidācijas pārtapusi par kultūras un sporta centru. Taču Durbes novada dome lēma, ka telpas tiem atvēlēs “Pagastmājas” otrajā stāvā, kur iepriekš bija bibliotēka. Šajā ēkā atrodas arī pasts un pagasta pārvalde.

Telpās veiktais kosmētiskais remonts un nepieciešamais aprīkojums izmaksājis aptuveni septiņus tūkstošus latu, informē Durbes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs.  Dome apmaksās arī centra vadītājas Dz. Lāces darbu. Nešauboties par viņas kompetenci novadpētniecības jomā, konkurss uz šo amatu nav rīkots.  

Šoziem centra oficiālā darba diena būs tikai pirmdiena. Telpas apsildīs, kurinot vismaz daļu no daudzajām krāsnīm. Nākamvasar, iespējams, centra darba laiks būs ilgāks.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

jete

Prieks, ka vecpilnieki rosāsun veiksmes Dzintrai.

pirms 8 gadiem, 2012.09.28 23:47

IZBIJIS VECPILNIEKS

nU VISS JAU BUUTU OK,BET MAN LIEKAS KA TAA IR TIRA NAUDAS IZMESANA,TUR TAK PAT SKOLAS VAIRS NAV ,UN CIK MAN ZINAMS CILVEKI AR TUR LOTI KUUTRI .

pirms 8 gadiem, 2012.09.28 20:43

šaubos

par Dzintru Lāci ,bijušā partijniece.Vai tad nebija neviens cits cilvēks.Kāpēc nerīkoja konkursu.Šitā asbetvecene/

pirms 8 gadiem, 2012.09.28 16:10

pārnovadnieks

Vai pareizi nebūtu- pagastpētniecības centrs? Vecpils jau nav novada galvaspilsēta...

pirms 8 gadiem, 2012.09.28 14:41

Durbes novadā