FOTO: Pārsteidzošā Durbes pērle Raiņa ielā, kur saimnieko Lauma Bauere ar vīru Jāni 4

Durbē, Raiņa ielā, cita citai līdzās atrodas vairākas privātmājas, bet viena no tām izceļas īpaši. Tā rotāta ar uzgleznotiem mandalu zīmējumiem. Un aci saistoša ir ne tikai māja, bet arī tai piegulošais dārzs, kurā mīt visdažādākie augi visdažādākajās krāsās. Mājas saimniece Lauma Bauere kopā ar vīru Jāni šeit dzīvo, sekojot dabas likumiem. Viņi ir pārliecināti, ka dārzs pats pasaka priekšā – kas un kurā vietā jāstāda, lai kopaina būtu tik harmoniska, kāda tā ir šobrīd.

Lauma pastāsta, ka nāk no Bauskas puses Codes. Tur iepazinusies ar savu pirmo vīru, un abi Codes ciemā dzīvojuši vēl līdz kolhozu sabrukšanas laikiem, kad nolemts, ka līdz ar kolhoza likvidēšanu jādodas prom un dzīve jāuzsāk citviet. Tolaik gan nav bijis tik vienkārši sameklēt jaunu mājvietu, kā tas ir šobrīd, kad internetā apskatāms plašs piedāvājumu klāsts, kuram vēl klāt pievienota krāsaina bilžu galerija. “Tā kā bijušā vīra vecāki dzīvoja bijušajā Liepājas rajonā, viņi gribēja, lai mēs esam tuvāk, un pieslēdzās meklēšanas procesam, izskatot piedāvājumus vietējā avīzē. Beigās atradām šo vietu un piekritām – labi.” Lauma atzīst, ka šajā īpašumā uzrunājis reljefs. Te vairākās vietās paveras nelieli pauguri un ielejas. Arī priekš dārza izveidošanas reljefs ir ļoti pateicīgs, zina teikt saimniece. Sākumā mājā Raiņa ielā saimniekojuši visi kopā – Lauma, viņas vīrs un bērni, taču laiki iet un mainās – nu te Lauma saimnieko kopā ar savu otro vīru Jāni.

Arī viņš Durbē ir ienācējs, taču daudz par šo vietu zina. Pat pastāsta, ka māja Raiņa ielā atrodas senajā Vārtājas ielejā. “Esam pašā vidū. Un tas man šķiet tik interesanti – kādreiz te ir šļūdoņi gājuši un dinozauri staigājuši un tagad mēs te esam – pašā sākumā,” smejot vīru papildina Lauma.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 6. jūnija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Dzintra

Laumiņ,kāds tu esi malacis!!! Kur tu savu roku pieliec,tur viss zied!!! Un necentieties neviens kaut ko kritizēt un veidot šeit rastos iespaidus pa savam, ļaujiet Laumai darīt, veidot, priecāties tā,kā viņa to visu redz!!! Paldies tev Laumiņ par rožlapiņu tēju,tur toreiz dārzā mājas galā !!!! Priecājos, ka tev blakus ir cilvēks,kas piedod tavu puķu ziedēšanai un tev pašai dzīves jēgu !!! Esiet viens otram !!!

pirms 8 mēnešiem, 2020.06.05 23:04

Durbes novadā