Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Kristīne un Ingus Žīguri Durbes novadā izaudzē produkciju, kas pieprasīta pat Rīgā

Pirms sešiem gadiem Ingus Žīgurs nolēmis pamazām veidot saimniecību, kurā nodoties dažādu augļu un dārzeņu audzēšanai. Sākts ar mazumiņu, lai redzētu – vai lieta ies. Tā kā viss izdevies veiksmīgi, darbība attīstīta, un pirms četriem gadiem Durbes novadā nodibināta zemnieku saimniecība ar nosaukumu “Oliņi”.

“Oliņu” pamatprodukts ir gurķi – tie tiek audzēti lielās platībās un pēcāk arī pārstrādāti. Tiek audzēti arī tomāti, paprika, zemenes, avenes, ķiploki, dažādi zaļumi. Kopumā apsaimniekotas tiek deviņas siltumnīcas, plānots apdzīvot arī desmito. Divas siltumnīcas ar kopējo platību 1000 kvadrātmetru atvēlētas tomātiem. 3000 kvadrātmetri saimniecībā atvēlēti gurķiem, 500 kvadrātmetri jeb viena siltumnīca – zemenēm. Un vēl viena – stādiem.

Trīs “Oliņos” tapušajiem produktiem piešķirta “Zaļās karotītes” zīme, kas ir kvalitatīva produkta atzinums un garants. Liela daļa gatavās produkcijas nonāk Rīgā, kur atrasts labs noņēmējs – prece no “Oliņiem” tiek iepirkta vairumā. “Oliņu” produkciju iespējams iegādāties stendā tirdzniecības centrā “Baata”, kā arī šajā pavasarī izveidotajā tirdzniecības vietā Liepājas Pētertirgus skārņos.

Plašāk par "Oliņiem" lasiet "Kursas Laika" 4. jūnija numurā!

Durbes novadā