FOTO: Iepazīstina ar pilskalniem

Fotogrāfijas uz auduma, kurās skatāmi Lietuvas pilskalni, no Durbes dodas uz Virgu. Lietuvieši ir patrioti, secina skatītāji.

“Lietuvieši ir patrioti – viņi apceļo vietas, kas saistās ar tautas vēsturi,” novērojis Durbes muzeja vadītājs Reinis Bahs. Durbe viņiem ir slavena, jo tieši lietuvieši šeit sakāva vāciešus.

Fotomākslinieks Alberts Švenčonis kopā ar kundzi ieradies Durbē, šo izstādi piedāvājis kā ziedojumu pret muzeja apmeklējumu. Atsūtījis paku ar savām bildēm.

Īpašus šos darbus dara tehniskais risinājums – fotogrāfijas attīstītas uz auduma, pēc tam tas uzlīmēts uz bieza papīra. Savukārt R. Bahs fotogrāfijas salicis stiklotos rāmjos. 22 darbos redzami daudzi Lietuvas pilskalni. Attēlus papildina dzeja, ko sacerējis Gintauts Dabrišjus, “Dzejas pavasara” 2006. gada laureāts.

Šonedēļ fotogrāfijas no Durbes muzeja dodas uz Virgas senlietu krātuvi, kur tās varēs aplūkot līdz janvāra beigām. Vietējo darinājumu izstādes krātuvē ir bieži, bet ceļojošā būs pirmo reizi, atklāj tās vadītāja Anita Klima.

Pievieno komentāru

Durbes novadā