FOTO: Durbi 4. maijā izstaigā tautastērpos 5

Otrdienas, 4. maija, pēcpusdienā, godinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Durbes pilskalnā apmeklētāji tika aicināti doties pavasarīgā pastaigā svētku noskaņā, uzvelkot tautastērpus.

Durbes pilskalnā bija aplūkojami Z. Eltermanes, L. Eltermanes, G. Skroderēnas, A.Simanovskas, G. Ģēģera mākslas darbi, bet pie Durbes muzeja bija tēlnieces Mirdzas Lukažas darbu izstāde un apmeklētāji varēja novērtēt arī seno Durbes tautas tērpu.

Tautastērpu centrs "Senā klēts" sadarbībā ar biedrību "Mans tautastērps" arī šogad organizēja virtuālo gājienu tautastērpos, aicinot ikvienu 4. maijā uzvilkt tautastērpu par godu Latvijai un publicēt fotogrāfijas savā sociālā medija "Facebook" vai "Instagram" kontā ar tēmturi "#tautastērpugājiens2021".

Kā informēja centra "Senā klēts" pārstāve Ziedīte Muze, virtuālajā gājienā aicināti piedalīties dalībnieki no visas Latvijas, kā arī no ārzemēm, veicinot Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un uzturot dzīvu tradīciju par tautastērpa valkāšanu valsts godos.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Pārkāpums

Vai tiešām var rīkot šāda veida pasākumus. DOMĀJU jāpiemēro sods... Citi pat ciemos nevar braukt, A te tusē un vēl fočējas

pirms mēneša, 2021.05.04 21:45

pārkāpumam

Vadība par vāju, lai ko aizliegtu; kur nu vēl sodītu. Saslimstība domes darbinieku vidū to pierāda.

pirms mēneša, 2021.05.06 09:14

Skolnieciņš no likteņupes

Ir apritējis 31 gads, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Tajā laikā Melnais bruņinieks tika gāzts no sava troņa un tika iegrūsts Daugavas atvara dzelmē. Latvju Dievu dēls Lāčplēsis uzvarēja savu naidnieku – Melno bruņinieku. Diemžēl Lāčplēša uzvaru aptumšoja daudzie Kangari, kas savā mantrausībā turpināja kaitēt latviešu tautai. Par laimi, visu redzošie un mūžam varenie sentēvu Dievi neļaus nedz Kangariem, nedz Melnajam bruņiniekam kaitēt latviešu tautai, kamēr vien latvieši ticēs savu senču Dieviem. Ticība sentēvu Dieviem ir latvietības pamats. Ticība Latvju Dieviem ir latvietības nākotne. Nepadosies naidnieku priekšā, saglabāsim ticību sentēvu Dieviem. Būsim spēcīgi un neuzvarami. Mīlēsim un godāsim savu Tēvzemi – Latviju! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Visa slava Latvju Dieviem!
Ar lepnumu par Latviju, Skolnieciņš no likteņupes
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika # neatkarība #04.05.1990. #04.05.2021. #4.maijs #LatvjuDievi #SentēvuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte #pagāni #rituāli #buršanās #maģija #dievturība #sentēvi #tradīcijas

pirms mēneša, 2021.05.06 11:52

Skolnieciņš

*nepadosimies (Drukas kļūda.)

pirms mēneša, 2021.05.10 12:46

Skolnieciņš no likteņupes

Šodien ir īpaša diena. Visa Latvija svin 31. Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu. Tieši 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Šis Augstākās padomes lēmums iezīmēja padomju okupācijas beigas. Pēc ilgas un smagas cīņas Latvijas Republika atguva savu neatkarību, bet latviešu tauta atguva savu brīvību. Padomju vara tika gāzta, un Latvija atdzima kā fēnikss no pelniem. Lai gan pašlaik Covid-19 pandēmija ir aizēnojusi svētku prieku, tomēr nezaudēsim ticību savās sirdīs. Turpināsim ticēt sentēvu Dieviem. Turpināsim ticēt Latvju Dieviem. Stiprināsim latvietību caur lūgšanām Latvju Dieviem un sentēvu pagāniskajiem rituāliem. Latvju Dievi kopš tālas senatnes ir aizstāvējuši latviešu tautu. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar lepnumu par Latviju, Skolnieciņš no likteņupes
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika # neatkarība #04.05.1990. #04.05.2021. #4.maijs #LatvjuDievi #SentēvuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte #pagāni #rituāli #buršanās #maģija #dievturība #sentēvi #tradīcijas

pirms mēneša, 2021.05.06 11:52

Durbes novadā