FOTO: Durbes novadā ugunsgrēks noposta "Grīģeru" mājas; cietušajiem nepieciešama palīdzība 5

Durbes novada Tadaiķu pagastā otrdien, 15. jūnijā, ugunsgrēkā nodega "Grīģeru" māja un garāža. Vienā mājas galā jau vairāk nekā 60 gadus dzīvoja Jons Šļoža, bet otrā galā saimniekoja Saviku ģimene.

Ramona Savika stāsta, paši uz vietas ugunsgrēka brīdī nav bijuši. "Mums šī bija kā vasaras māja. Omei bija veselības problēmas un ziemā viņa pārcēlās Lieģos uz dzīvokli. Vīram šī māja ir mantojumā. Nelaimes brīdī paši uz vietas nebijām, kad dega. Zvanīja attālāks kaimiņš un ziņoja, ka kaut kas deg. Mēs desmit minūtēs atbraucām. Cik sapratu, tad pa ceļu bija braukuši cilvēki un izsaukuši ugunsdzēsējus. Labi, ka tuvumā bija dīķis," stāsta R. Savika. Viņa piebilst, ka vīram šajā mājā bija pagājusi visa bērnība.

"Katru dienu te braucām, omes sunītis bija jāpabaro. Iekšā bijām sākuši remontu. Nav ne jausmas, kā ugunsgrēks varēja izcelties," norāda R. Savika. Viņa saka milzīgu paldies visiem, kas iesaistījās ugunsgrēka dzēšanā.

"Mēs vēl pusstundu pirms ugunsgrēka bijām te, nekādu aizdomu nebija. Aizbraucām mājās, iegājām iekšā, kad uzreiz zvanīja. Nometām somas un uzreiz braucām šurp," stāsta cietušā J. Šļožas meita Mārīte Ēvaldsone. Viņa norāda, ka ugunsgrēks izcēlās kaimiņu galā. Paps mierīgi bija sēdējis istabā, kad pamanījis, ka pagalmā iebrauc automašīna. Viņa istabā vēl nevarēja manīt, ka māja ir aizdegusies. Kad sācis sprāgt šīferis, tad izskrējis ārā, kur viss jau bijis lielos dūmos. Iekšā palicis no patversmes paņemtais sunītis, kurš nobijies un paskrējis pagultē.

J. Šloža, kuram vasarā paliks 86 gadi, norāda, ka sadegusi visa iedzīve, arī tikko iegādātais jaunais ledusskapis ar lielo saldētavu, kur likt trušu gaļu. M. Ēvaldsone piebilst, ka trešdien ugunsgrēka sekas novēra viņa ar vīru. Atbraukusi bija arī vīra māsa ar bērniem.

Abas ģimenes priecāsies par jebkādu palīdzību. Ikviens, kas var palīdzēt, var zvanīt M. Ēvaldsonei pa tālruni 25929252 un R. Savikai pa tālruni 26389285. M. Ēvaldsone piebilst, ka varbūt kādam ir kāds treileris.
 
Jau rakstījām, ka VUGD ziņoja, ka ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamā māja 172m2 platībā un garāža 40m2 platībā.

Notikuma vietā strādāja 11 VUGD ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot piecas autocisternas, kā arī pieci Grobiņas un divi Durbes pašvaldības ugunsdzēsības formējuma ugunsdzēsēji.

Pulksten 23 ugunsgrēks lokalizēts, bet pulksten 2.04 ugunsgrēks likvidēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Pețka tu esi lops

Petrēvicu par goda pilsoni par Durbes novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju likvidāciju,varētu kāds preses pārstāvis painteresēties kā šis vadonis izčakarējis Durbē pažarniekus.

pirms mēneša, 2021.06.17 21:45

Ojārs Petrēvics

"Durbes ugunsdzēsēji" ir vislabāk apmaksātie ugunsdzēsēji jaunajā Dienvidkurzemes novadā.
Štrehera kungs vajag runāt atklāti savā vārdā.

pirms mēneša, 2021.06.18 09:33

!!!

Durbes ugunsdzēsēju darba laiks no 6 līdz 23 pārējā laikā darba vietā atrasties viņiem azliegts,Bucikas Santas rīkojums,Saviku kaimiņiene itkā.

pirms mēneša, 2021.06.17 22:06

!!!

Vēl jau nav tas jaunais novads nav,Ojār izmazgā un izdezinficē savu kabinetu ,Štrehera kungs tavā vietā sēdēs.Paprasīs par Sprūda izāģēto purvu ,par pārējām maucībām .

pirms mēneša, 2021.06.27 18:36

Durbē