Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Durbes novada kultūras darbinieku diena

11. oktobrī pirmo reizi notika Durbes novada kultūras darbinieku diena, kurā piedalījās novada kultūras namu vadītāji, kolektīvu vadītāji, bibliotekāri, tehniskie darbinieki, informē Kultūras nama vadītāja Daira Veilande.

"Apmeklējām Gaismas pili, iepazināmies ar kultūras pili "'Ziemeļblāzma" un tās apkārtni. Izmantojām iespēju pabūt Brīvības piemiekļa iekšpusē," pasākuma galvenās norises nosauc D. Veilande.

Piedāvājam foto ieskatu pasākumā un Durbes amatierteātra režisores Solvitas Aigares aprakstu par šo dienu:

"Kādā rēnā rāmā rudens rītā, 11.oktobrī, Durbes kultūras nama direktores Dairas Veilandes aicināti, sasēduši mīkstos zaļa autobusa sēdekļos, Durbes novada kultūras iestāžu vadītāji, tehniskie darbinieki, bibliotekāri, amatierkolektīvu vadītāji devās uz galvaspilsētu.

Diena bija padevusies trakoti jauka, un nemaz nebija jādodas uz Siguldu, lai mierīgi aplūkotu skaisto Latvijas ainavu, nedomājot par mūžam nepadarāmajiem lauku darbiem. Rīga bija klāt necerēti ātri, un pirmā kopbilde tapa, dodoties uz Gaismas pili. Sestdienā jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka bija pārpilna ar dažādām ekskursantu grupām- gan ar gidiem, gan bez tiem. Izstaigājām Gaismas pili, aplūkojot, kā mainās skats uz klasisko Rīgas panorāmu no dažādiem skatu punktiem-bibliotēkas apmeklētāji to var vērot pa lielajiem lasītavu logiem. Taisnību sakot, gaisa gan bibliotēkā nav pārlieku daudz, bet tā, droši vien, ir visu moderno ēku raksturīgā iezīme. Paspējām ieskatīties arī ļoti ļoti senu grāmatu izstādē. Izrādās, papīrs ir daudz ilgmūžīgāks kā varētu iedomāties!

Tālāk devāmies cauri industriālajam Rīgas rajonam Ganību dambī un Sarkandaugavā, lai nokļūtu lielākā Latvijas mecenāta Augusta Dombrovska 1913.gadā celtajā un 2013.gadā par Rīgas domes līdzekļiem atjaunotajā kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Tur mūs gaidīja garšīgas pusdienas, kuru laikā pazīstamie atjaunoja pazīšanos, bet mazāk pazīstamie to nodibināja, citiem vārdiem sakost, brauciena dalībnieki īsi iepazīstināja ar sevi- novads ir gana liels, lai visi visus nepazītu. Pēc pusdienām gides vadībā apskatījām dažādās „Ziemeļblāzmas” zāles, uzzinājām par kultūras pils vēsturi un ekskursijas noslēgumā ar liftu uzbraucām skatu tornī. Nu varējām aplūkot citādu Rīgu - ostu, kuģu remonta rūpnīcu, Ķīšezeru, tālumā vīdēja televīzijas tornis. Ziemeļblāzmas parks bija ļaužu pilns- tur nesteidzīgi pastaigājās pilsētnieki, kas baudīja sestdienas mieru. Pametām jauko atjaunoto Ziemeļblāzmas parku un devāmies atpakaļ, bet tad… autobuss bija steidzīgi jāatstāj, jo tas uz mirklīti bija piestājis Raiņa bulvārī pie Brīvības pieminekļa, kur gaidīja Lieģu amatierteātra režisores Daces Liepas sarūpēts pārsteigums - mums bija ļoti vienreizēja iespēja iekļūt piemineklī, uzkāpt tajā pa šaurām metāla trepītēm un ieraudzīt Rīgu no augšas jau trešo reizi. Skats caur mazajiem aizrestotajiem lodziņiem varbūt nebija tik īpašs, bet sajūta , ka esi tur, kur nekad neesi pat cerējis iekļūt… Kad visi bijām veiksmīgi tikuši augšā, tuvāk debesīm… un fū, atkal lejā, uzkavējāmies Brīvības pieminekļa Goda istabā, kur Rīgas pieminekļu aģentūras darbiniece, kura atslēdza mums pieminekļa durvis ar ļoti iespaidīgu atslēgu, pastāstīja par  tā celtniecību, atjaunošanu, kopšanu. Mums tika dota iespēja ierakstīt savu vēlējumu un savus vārdus milzīgā, ādas vākos iesietā Goda grāmatā, tur tie glabāsies 63. lappusē, ja būsiet Brīvības piemineklī, paskatieties!

Tad nu gan garā diena bija galā, un pa siltu un miglainu novakari, šoferīša Jāņa Lankupa vizināti, devāmies mājup. Kā sacīja Daira, cerams, ka šie rudenīgie braucieni kļūs par tradīciju.

Lels paldies Dairai par novada kultūras darbinieku dienas ideju un Durbes novada pašvaldībai par finansējumu. Tā bija brīnišķīga diena!"

Pievieno komentāru

Durbes novadā