FOTO: Durbenieki nav vienisprātis par ielas nosaukuma maiņu 6

Ar asām viedokļu sadursmēm un diskusijām ceturtdien Durbes kultūras namā noritēja sapulce par sabiedriskajā apspriešanā esošo ieceri Raiņa ielai atjaunot tās vēsturisko nosaukumu – Zigfrīda Annas Meierovica iela.

Sanākušie durbenieki pauda izbrīnu, ka nav ieradušies ieceres iesniedzēji – pensionāru biedrības pārstāvji. Novada domes pārstāves iepazīstināja ar ieceres būtību un finansiālo risinājumu, ja tā tiks virzīta realizācijai.

Sanākušie neslēpa attieksmi par vai pret nosaukuma maiņu, pamatojot to ar saviem argumentiem. Kategorisku "pret" pauda ZS "Pīlādži" saimnieks Ēriks Putra, kuram šajā ielā ir trīs saimnieciski īpašumi. Viņš ir pārliecināts, ka tas prasīs finanšu ieguldījumus arī no iedzīvotājiem, un norādīja, ka domei dokumentu pārkārtošanā ieguldāmo naudu lietderīgāk būtu izlietot, piemēram, dzīvokļu izbūvei jaunām ģimenēm. Pret bija arī vairāki gan Raiņa, gan citās ielās dzīvojošie.

Par ieceres īstenošanu iestājās Durbes muzeja vadītājs Reinis Bahs, uzsverot, ka ar to tiek labota vēsturiskā netaisnība  – 1940. gadā varasvīru mainītais ielas nosaukums.

Skaļākos aplausus saņēma arhitekts Jānis Grundbergs, kurš atgādināja, ka Durbē nav dzimusi neviena cita tik augstas politiskās raudzes personība kā Z. A. Meierovics. Viņš arī ierosināja izveidot speciālu ziedojumu fondu ar nosaukuma maiņu saistīto izdevumu segšanai, kurā pats pirmais iemaksāšot, lai arī nedzīvo Raiņa ielā.

Izskanēja arī citi priekšlikumi, piemēram, Z. A. Meierovica vārdu dot tikai vienam ielas posmam, viņa vārdā nosaukt muzeju vai skvēru.

Durbes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Radzevičs neslēpa pārsteigumu par viedokļu sadursmēm. Iedzīvotāji, aizpildot anketas, tos vēl var paust līdz 3. jūlijam, bet gala lēmumu pieņems domes deputāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Dievs ak

Tie pensīši tak prātu nodzēruši .kā var šitādas dumjības galvā ienākt .

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 18:07

iela

Tad kam tā izrāde un cirks , ja deputāti lems , tad izlems kā vajadzēs ,,,,,,

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 19:06

Rukšiem

Ko tā ierosinātāji nebija atnākuši savu motivāciju par ielas nosaukumu maiņu aizstāvēt.

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 21:25

Reālists

Maz gan to klausītāju un argumentētāju.

pirms 2 gadiem, 2018.06.29 23:51

antons

Tāds mazliet dīvains un pašķidrs tas pasākums sanācis, paši rosinātāji arī nav ieradušies. Nepārliecinoši.

pirms 2 gadiem, 2018.06.30 11:27

Durbes novadā