FOTO: Durbe iegūst jaunus draugus Pūrē, Krimuldā, Stalbē un svētkus nākamajā vasarā

1. augustā  Tukuma novada Pūres pagastā notika pirmais draudzības pasākums pagastiem un pilsētām, kuru ģerboņu simboli vieno (āboli, pīlādži, dzērvenes, zirņi u.c.). Svētku dienā durbeniekus, Stalbes (ģerbonī - dzērvene), Krimuldas (ģerbonī deviņi zelta āboli) pagastu pārstāvjus sagaidīja Pūres pagasta kultūras nama vadītāja Inese Vīnšteine un folkloras kopa "Pūralāde".

Pēc kopīgi līdzi paņemtās pagasta, pilsētas ģerboņos redzamās produkcijas vai citas raksturīgas produkcijas izstādes - degustācijas, notika katra pagasta, pilsētas prezentācija.

Dalībniekus uzrunāja Tukuma novada priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs un ar muzikālu programmu sveica Pūres deju orķestris ‘’BEISIKS’’. Durbei tika veltīta dziesma „Zīlīte”. Neizpalika arī kopīga cienāšanās pie saimes galda. Pirms kolektīvu mēģinājuma vakara koncertam estrādē, devāmies nelielā braucienā- ekskursijā pa Pūri. Kā ciemakukuli mājiniekiem, iegādājāmies Pūres gardās šokolādes trifeles. Vakara daļā notika dalībnieku svētku gājiens un koncerts, kurā piedalījās Krimuldas  pagasta VPDK „Dzirnakmeņi’’, Stalbes pagasta dāmu deju kopa ‘’Papardīte’’, Pūres amatiermākslas kolektīvi un Durbes kultūras nama VPDK „Lindale” un DK ‘’Lindalīte’’.

Noslēgumā pūrenieki meklēja un atrada ābolu (arbūzu), kuram piemīt ābolu zelts no Krimuldas, dzērvenes sārtums no Stalbes, ābolu zaļums no Pūres un sudrabs no Durbes āboliem. Pasākuma ilgtspējai izlozēja pagastu, kurā nākošgad tiks organizēti svētki. Laimīgā loze tika Durbei. Tas nozīmē, ka nākošajā vasarā svētki - ‘’Durbes ābols meklē draugus’’. Paldies visiem kolektīvu dalībniekiem, kuri atrada laiku piedalīties pasākumā, šoferim Oskaram Skrubim, Durbes novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu, nodrošinot ar transportu. Paldies Millijai Anziķei, Evijai Kopštālei un Ainai, Andim Kisieļiem par produkciju izstādei - degustācijai. Uz tikšanos 2016. gada vasarā Durbē!

Durbes kultūras nama direktore Daira Veilande

Pievieno komentāru

Durbē