Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Atver durbenieka Arvīda Dobeļa grāmatu

19. jūlijā Durbes kultūras namā tika atvērta durbenieka Arvīda Dobeļa grāmata "Ābeļu ziedos", kas ir turpinājums pirmajai grāmatai "Gramzdas zēns'', kas tika atvērta 2013. gada 25. martā. Pasākumā piedalījās durbenieki – grāmatas līdzautori un Dobeļa kunga radu saime, informē Durbes Kultūras nama vadītāja Daira Veilande.

Jaunā grāmata ir teicamu atmiņu apveltīta sešās dažādās sabiedriskajās iekārtās dzīvojuša un milzīgu dzīves pieredzi guvuša cilvēka atskats uz kādreizējo laiku notikumiem. Aprakstītie notikumi ir tādi, kādi tie bija – bez izskaistinājumiem un bez dramatizējumiem. Tādi, kādus tos autors uztvēra savā dzīves nogalē. Kādi tie ir saglabājušies viņa atmiņās. Kā viņš domāja un, izejot no tā, kā rīkojās. Kas ir bijis visbūtiskākais un vissvarīgākais. Paliekošais. Kā ilgi nostāvējies konjaks.

Grāmatas notikumu rakraksts ir tapis sešu gadu laikā no 2004. gada un aptver periodu no 1950. gada janvāra līdz 2010. gada 15. maijam.

Grāmata "Ābeļu ziedos" ir papildināta ar jaunu nodaļu "Durbe un durbenieki". Nodaļā, ceļojot cauri laikiem šurpu un turpu, dots ieskats par Durbes vēsturi.

Arvīda Dobeļa grāmata lasītājiem ir pieejama Durbes novada bibliotēkās – Durbē, Lieģos, Vecpilī un Dunalkā.

Pievieno komentāru

Durbes novadā