Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Festivāls "Zemlika" papildina koncertu programmu

24. un 25. oktobrī Durbē gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla “Zemlika” koncertu programmu papildina vairāki mūziķi un to apvienības.

“Graveyard Tapes” ir duets no Edinburgas Skotijā, kurā apvienojušies katrs par sevi jau pazīstami mūziķi – Jūens Makmīkens (Euan McMeeken) un Metjū Kolingss (Matthew Collings), kuriem laiku pa laikam pievienojas Bens Četvins (Ben Chatwin). Tā būs arī Durbē. Plašākai (t. sk. Latvijas) publikai labāk zināmi ir pēdējie divi, kurus kā solo māksliniekus pārstāv cienījamā vācu neatkarīgās mūzikas izdevniecība “Denovali Records”. Tiesa, B. Četvins savās individuālajās gaitās uz skatuves slēpjas aiz segvārda “Talvihorros”.

Savu debijas albumu “Our Sound Is Our Wound” duets izdeva pagājušā gada martā. Ņemot vērā abu mūziķu iepriekšējo pieredzi gan kā solo māksliniekiem, gan muzicējot dažādos citos projektos, kā arī aizraušanos katram ar saviem instrumentiem, rezultāts ierakstā ir pārsteidzoši harmonisks. Reizē melanholisks un melodisks, reizē ritmiski pulsējošs un nomierinošs. Klavieres un ik pa laikam izmisušo un “kā no krāna” tekošo J. Makmīkena balsi rezignēti papildina Kolingsa veidotie ritma zīmējumi - klikšķi, pakšķi, būkšķi un bungu sempli. Iespējams, kāds “Graveyard Tapes” mūzikā saklausīs pa kripatiņai “Radiohead”, “My Bloody Valentine” vai Islandes izdevniecības “Bedroom Community” mūziķu. Un tas nebūs pārsteigums, jo minētos un daudzus citus Makmīkens un Kolingss min starp sevis iedvesmotājiem. Šoruden gaidām jaunu albumu “White Rooms”…

Skaņdarbs “Sometimes the Sun Doesn’t Want to be Photogrpahed” no drīzumā gaidāmā albuma “White Rooms”:

http://losttribesound.bandcamp.com/track/sometimes-the-sun-doesnt-want-to-be-photographed

Latviešu mūziķus festivālā “Zemlika” pārstāvēs arī Kārlis Kazāks, ar kuru tuvāka iepazīstināšana, visticamāk, nav nepieciešama. Īpaši, ja visu, ko kāds varētu mēģināt stāstīt vai rakstīt par Kārli un viņa mūziku, autors pats pateiktu desmitkārt labāk un darītu to dziesmā. Ja nu bezkaislīgi, tad – mūziķis, raunēnietis, pasniedzējs, ceļotājs, vērotājs, tēvs un vīrs.

Kārlis Kazāks ar pavadošo grupu koncertā “Gultnes” Latvijas Nacionālajā teātrī:

http://www.youtube.com/watch?v=rawvGppkeh8#t=146

Festivālā ar pirmo koncertu mūsu pusē viesosies kanādiete, bet šobrīd Berlīnē dzīvojošā mūziķe “Magic Island” jeb Emma Černija (Emma Czerny). Viņas sapņainā popmūzika tiek raksturota kā pa vidu starp “dienasvidus snaudu, vēlas nakts stroboskopu gaismām un pusaudžu mīlas nedienām” mītošu skaņu un tematikas jūkli. “Magic Island” ir vēl viena kanādiešu lo-fi un “guļamistabas popmūzikas” skatuves pārstāve, kura allaž bijusi labos draugos ar Šonu Nikolasu Sevidžu (Sean Nicholas Savage), “Dylan III”, “Karneef” un citiem. Amizanti, ka nesen savā kārtējā bezmaksas mūzikas izlasē (!) “Magic Island” skaņdarbu iekļāvis vācu autobūves smagsvara “Mercedes-Benz” uzturētais medijs.

Video “Magic Island” dziesmai “Baby Blu”:

http://vimeo.com/87535840

““Mionia” ir mākslinieces un mūziķes Maijas Līcītes veidots projekts, kas pirmoreiz plašākai publikai “atrādījās” 2010. gadā, kad “Mionia” kļuva pazīstama kā iPhone meitene – pirmās dziesmas tika radītas un spēlētas viedtālruņa iPhone 4 aplikācijā “NanoStudio”.

“Mionia” ir izteikta individuāliste un viņas uzstāšanos var pielīdzināt monoizrādei vai atklātai sarunai ar skatītāju. “Mionia’s” mūzika runā par drosmi, brīvību, visumu, cilvēka dvēseli. Tā ir stāstoša mūzika, un ne velti Maija ir uzsākusi veiksmīgu sadarbību ar kino vidi. Dziesma “Sad Story” kļuvusi par Ivo Brieža filmas “Filma” tituldziesmu, dziesma “Black&White” izmantota žurnāla “Rīgas Laiks" dokumentālajā filmā.

Šobrīd “Mionia” strādā pie jaunajām dziesmām un gatavo debijas albumu, kurā attīsta interesi par popmūziku, savas mūzikas skumji nostaļģisko noskaņu ietverot lipīgās, ritmiskās melodijās, ko var raksturot kā artistic pop. Uzstājas viena un ir atvērta sadarbībai ar citiem māksliniekiem.” Tā Maijas Līcītes solo projekts nesen tika pieteikts festivālā “Re Re Riga!”.

“Mionia” dziesma “Sunrise” (pied. gon7o):

http://soundcloud.com/mionia/mionia-ft-gon7o-sunrise

Visbeidzot, festivālu “Zemlika” ar savu klātbūtni un koncertu pagodinās arī Sāra Lipsteita (Sarah Lipstate) jeb “Noveller” no Ostinas ASV. Nupat 30 gadu slieksni pārkāpusī mūziķe un māksliniece ir viena no redzamākajām un pazīstamākajām savas paaudzes instrumentālās ģitārmūzikas pārstāvēm. Cauri solo albumiem, kā arī vairākām sarabībām (to skaitā ar Eidenu Beikeru (Aidan Baker), “thisquietarmy”, Lī Ranaldo (Lee Ranaldo) un citiem), “Noveller” turpina attīstīt savu muzicēšanas manieri, klausītājus aizvedot daudzslāņainos seismiskos un meditatīvos ceļojumus, reizē liekotiem tiem brīnīties, ka to spēj viņas divas rokas, kājas (lasi – efektu pedāļu arsenāls) un viens instruments – elektriskā ģitāra. Tiesa, pēc nesenās kopīgās turnejas pa Amerikas Savienotajām Valstīm kopā ar “St. Vincent”, “Noveller” vairs nav viena. Arī koncertā Durbē S. Lipsteitai pievienosies viņas draugs, mūziķis Aleksis Fleisigs (Alexis Fleisig), “Noveller” mūzikai piešķirot papildus, elektronisko skaņas ierīču radītas nokrāsas.

“Noveller” izpilda skaņdarbu “Purchase” kluba “285 Kent” slēgšanas koncertā:

http://www.youtube.com/watch?v=ustlYVgQyGY

Biļetes uz mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu “Zemlika” nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Šobrīd atlikušas dažas no lētākajām pirmajām biļetēm par 20.00 EUR. Tuvojoties festivālam tās kļūs dārgākas. Biļešu skaits stingri ierobežots.

Kā minēts iepriekš, mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 24. un 25. oktobrī. Zināms, ka bez augstākminētajiem mūziķiem festivālā uzstāsies arī “Lust For Youth” no Dānijas, “Hedvig Mollestad Trio” no Norvēģijas, Džūlija Kenta (Julia Kent) no ASV, “Klaus Johann Grobe” no Šveices, “Kamanių Šilelis” no Lietuvas un “Saucējas” no Latvijas. Festivāla programma jau drīzumā tiks papildināta, jo arī šogad festivāls aptvers vairākas no mākslām - mūziku, teātri, vizuālo mākslu un kino. Galvenokārt bērniem un jauniešiem, bet reizē arī citiem interesentiem būs iespēja piedalīties gan mūzikas, gan mākslas meistarklasēs. Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Pasākuma laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla "Zemlika" norises vietas Durbē būs vairākas - Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla centrā joprojām noturot 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncertus divu dienu laikā - no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb "folk" mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai, un uz tiem tirgojot biļetes, visas pārējās augstākminētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

Pievieno komentāru

Durbes novadā