Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Festivālā "Zemlika" notiks diskusija par veļu kultu un kapusvētkiem

Šīs nedēļas nogalē Durbē gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla "Zemlika" laikā notiks arī atvērtā diskusija "Latviešu veļu kults un kapusvētki", informēja festivāla organizatori.

Diskusiju vadīs folkloriste Janīna Kursīte-Pakule un mācītājs Gundars Ceipe, un tajā piedalīties aicināts ikviens interesents.

Abu aicināto diskusijas vadītāju akadēmiskās intereses savulaik ir krustojušās vai joprojām saskaras ar minēto tematiku. Proti, Ceipe savulaik pētījis kapusvētku fenomenu, studējot Lutera akadēmijā, bet Kursīte-Pakule jau ilgāku laiku gatavo publicēšanai apjomīgu pētījumu par šo tematiku, kā arī bijusi recenzente pavasarī izdotajai Vitas Zelčes un Lauras Uzules monogrāfijai "Latviešu kapusvētki: Identitātes rituāls".

Durbē gaidāmajā diskusijā plānots aplūkot vairākus tematus - latviešu zemlikas jeb veļu laiku, tā vienojošos momentus un atšķirības no Helovīna un latviešu kapusvētku fenomenu.

Atvērtā diskusija notiks 25.oktobrī plkst.14.30 Durbes muzejā.

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 24. un 25.oktobrī.

Pievieno komentāru

Durbes novadā