Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Festivāla "Zemlika" mūziķu loku paplašina "Lust For Youth"

24. un 25. oktobrī gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā jau zināmajiem mūziķiem nu piepulcējusies arī elektroniskās popmūzikas apvienība “Lust For Youth” no Kopenhāgenas Dānijā.

“Lust For Youth” is savulaik Hannesa Norvides (Hannes Norrvide) viena 2009. gadā aizsākts elektroniskās popmūzikas projekts. Ja vēlaties, “post-punk iedvesmota sintpopa projekts” kā to dēvē kāds no mūzikas žurnālistiem savā recenzijā. Bet tas nav svarīgi. Daudz svarīgāks un nenoliedzams ir fakts, ka kopš “Lust For Youth” pirmsākumiem, kad, piemēram, debijas albumā “Solar Flare” nudien bija sauklausāmas šķietami nebeidzamas, vienlaikus lipīgas, bet tumsnējas un trokšņainas melodijas, t. s. “projekts” ir kļuvis par pilnasinīgu popmūzikas trio. No lo-fi estētikā ieturētiem pirmajiem ierakstiem (to skaitā arī otrais albums “Growing Seeds”) “Lust For Youth” nupat ir nonākuši pie sava nesenākā veikuma – albuma “International”, kurš ir pilns radio draudzīgu popdziesmu. Protams, ja par popmūziku drīkst saukt arī agrīnos “Depeche Mode”, “Pet Shop Boys” vai “New Order”.

Lai arī “Lust For Youth” rašanās ir joprojām nesenā pagātnē, pēdējie pāris gadi ieviesuši vairākas būtiskas korekcijas, kuras vislabāk pamanāmas jau pieminētajā albumā “International” (materializēts ar cienījamās izdevniecības “Sacred Bones” starpniecību) un grupas koncertos. Proti, pirms dažiem gadiem Hanness no dzimtās Gēteborgas Zviedrijā pārcēlās uz dzīvi Dānijas galvaspilsētā Dānijā. Kopš tā laika par pilntiesīgiem “Lust For Youth” dalībniekiem kļuvuši ilggadējais paziņa, kādreizējais grupu “Sexodrome” un “Vår” dalībnieks Loke Rābeks (Loke Rahbek), kā arī producents Malte Fišers (Malthe Fisher). Rezultātā “Lust For Youth” nudien ir “pārkāpuši līnijai” (crossed the line – no angļu val.), par ko Hanness dzied “International” ievadošajā dziesmā “Epoetin Alfa”. No trokšņainas, izaicinošas, zemas izšķirtspējas guļamistabas muzikālas pašizpausmes Iekāpuši vēsturiskām atsaucēm blīvā, bet reizē svaigā un lipīgā popmūzikā. Un atpakaļceļa, visticamāk, vairs nav.

Koncerts festivālā “Zemlika” Durbē būs Lust For Youth vienīgā uzstāšanās Baltijas valstīs.

Biļetes uz mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu “Zemlika” nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Šobrīd atlikušas dažas no lētākajām pirmajām biļetēm par 20.00 EUR. Tuvojoties festivālam tās kļūs dārgākas. Biļešu skaits stingri ierobežots.

 
Video dziesmai “Illume”: http://www.youtube.com/watch?v=RMl3PcJHE-w

Kā minēts iepriekš, mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 24. un 25. oktobrī. Zināms, ka bez “Lust For Youth” festivālā uzstāsies arī “Hedvig Mollestad Trio” no Norvēģijas, Džūlija Kenta (Julia Kent) no ASV, “Klaus Johann Grobe” no Šveices, “Kamanių Šilelis” no Lietuvas un “Saucējas” no Latvijas. Festivāla programma jau drīzumā tiks papildināta, jo arī šogad festivāls aptvers vairākas no mākslām - mūziku, teātri, vizuālo mākslu un kino. Galvenokārt bērniem un jauniešiem, bet reizē arī citiem interesentiem būs iespēja piedalīties gan mūzikas, gan mākslas meistarklasēs. Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Pasākuma laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla "Zemlika" norises vietas Durbē būs vairākas - Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla centrā joprojām noturot 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncertus divu dienu laikā - no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb "folk" mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai, un uz tiem tirgojot biļetes, visas pārējās augstākminētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

Internetā:

www.facebook.com/zemlika
www.twitter.com/zemlika

Pievieno komentāru

Durbes novadā