Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Festivāla "Zemlika" laikā Durbē notiks diskusija par neatkarīgo mūziku

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla "Zemlika" ietvaros 29.oktobrī plkst.12:00 Durbes kultūras namā notiks atvērta diskusija un dalībnieku prezentācijas par ar neatkarīgo mūziku saistītām tēmām.

Laikā, kad nerimst runas par mūzikas radīšanas un patērēšanas ieradumu nākotni, uz pieredzes un domu apmaiņu Durbē tiek aicināti vairāki vietējie un Ziemeļvalstu ilggadēji ar mūziku saistīti cilvēki, kurus visbiežāk dēvētu par "profesionāļiem". Ņemot vērā, ka satraukuma par mūzikas industrijas nākotni pamatā ir bažas par ienākumu krišanos un to pārdali iesaistīto pušu starpā, diskusiju vieslektoru pielīdzināšana šiem "profesionāļiem" nebūtu īsti korekta. Uzaicinātie cilvēki ir profesionāli savu ideju un aizraušanās nevis merkantilisma praktizētāji.

Lai apmainītos pieredzēm, domām un nākotnes plāniem un dibinātu platformu regulārai informācijas apritei caur personīgu pazīšanos, tādējādi kopīgiem spēkiem veicinot mūziķu, neatkarīgo izdevniecību un koncertu rīkotāju sadarbību aiz savas valsts robežām, uz diskusiju Durbē aicināti:

Baldvins Ezra Einarsons (Baldvin Esra Einarsson) – vienas no šobrīd lielākajām Īslandes neatkarīgās mūzikas izdevniecībām "Kimi Records" dibinātājs un vadītājs;

Svavars Pēturs Eijsteinsons (Svavar Pétur Eysteinsson) – īslandiešu mūziķis, pazīstams ar skatuves vārdu "Prinspóló";

Janno Zobins (Janno Zõbin) – nevalstiskās organizācijas "Maailmahari" loceklis, ilggadējs pasaules tautu mūzikas koncertu rīkotājs Igaunijā un igauņu mūziķu turneju organizators;

Ramo Teders (Ramo Teder) – igauņu mūziķis, pazīstams ar skatuves vārdu "Pastacas";

Dāvids Vengrēns (David Wenngren) – zviedru mūziķis, ierakstu izdevniecības "Auetic" vienpersonisks vadītājs, "dari pats" jeb DIY filozofijas piekritējs;

Jānis Daugavietis – ilggadējs biedrības "Tornis" vadītājs, atjaunotās Latvijas vietējās neatkarīgās mūzikas krusttēvs;

Madars Štramdieris – radio "NABA" un "NABAKLAB" viens no dibinātājiem un vadītājiem, festivāla "Laba Daba" kuratos;

Miks Magone – neatkarīgās mūzikas izdevniecības/ koncertu rīkotāju - biedrības "SKYR" – pārstāvis.

Minētie dalībnieki uzstāsies un diskutēs par tēmām, kas ietver jautājumus par koncertaģentūru, menedžmenta kompāniju, publicistu un citu trešo pušu nepieciešamību laikā, kad mūziķis par sevi var parūpēties pats. Tiks runāts arī par fiziski jeb taustāmi izdotu mūziku digitālās lejuplādes un pirātisma laikmetā, par izaicinājumiem ierastajiem mūzikas nesējiem (kompaktdiskiem, platēm, audiokasetēm), par pilnīgu t.s. "in-house" jeb "no A līdz Z" mūzikas radīšanu un izplatīšanu vienas institūcijas ietvaros, kā arī citām tēmām. Īpaša uzmanība tiks veltīta autortiesību jautājumiem, ārvalstu pieredzei un paņēmieniem cīņā pret negodīgu trešo pušu rīcību, kuras rezultātā autors nereti kļūst par savu darbu ķīlnieku.

Atvērtajā diskusijā piedalīties aicināts ir arī ikviens interesents, īpaši vietējo mūziķu kolektīvu, mediju, klubu un pasākumu organizatoru pārstāvji, mūzikas ierakstu tirgotāji, jo tikšanās ar diskusijas dalībniekiem var rezultēties ne vien virtuālā domu, pieredzes un kontaktu apmaiņā, bet arī praktiski – piemēram, risinot jautājumus par iespējām ārvalstu nelielo un neaktarīgo izdevniecību mūzikas ierakstus par saprātīgu cenu izplatīt arī Latvijā.

Interesenti savu dalību 29.oktobra diskusijā plkst.12:00 aicināti iepriekš pieteikt, rakstot uz info@zemlika.lv. Dalība pasākumā ir bezmaksas. Pasākums tiek organizēts, pateicoties Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas "Kultūra" finansiālam atbalstam.

Pievieno komentāru

Durbes novadā