Festivālā "Zemlika" diskutēs par valsts reģionu attīstību

Turpinot jau ar pirmo festivālu aizsākto tradīciju, arī šogad festivāla “Zemlika” laikā notiks atvērta diskusija, kas šogad veltīta valsts reģionu attīstības tēmai.

Jautājumu loks ir plašs: Vai valsts reģionu eksistencei ir attaisnojums? Kādas ir reģionu ekonomiskās, sociālās un kultūras attīstības tendences un perspektīvas? Vai ekonomistu statistikas dati un skarbie vērtējumi satiekas ar reālo situāciju un cilvēkiem reģionos? Kādas ir valsts un pašvaldību radītās attīstības vīzijas, un kā tās tiek realizētas praksē, vēstīts "Zemlikas" mājaslapā.

Diskusijā piedalīsies pētnieks un socioloģijas doktors, radio “NABA” raidījuma “Zinātnes vārdā” vadītājs Jānis Daugavietis, mūziķis un ceļotājs Kārlis Kazāks, diskusiju vadīs “Rīga TV24” raidījumu vadītāja Ieva Strazdiņa. Diskusijā piedalīties esam aicinājuši arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Durbes pašvaldības pārstāvjus, taču dalību ņemt ir aicināts arī ikviens festivāla “Zemlika” apmeklētājs.

Diskusijas bāzi veidos tautsaimniecības un demogrāfijas pētījumu dati, ekonomistu viedokļi un prognozes, sociologa Jāņa Daugavieša veiktais pētījums par amatiermākslu un tās izmantošanu kā būtisku kopienas attīstības resursu Latvijā, kā arī Kārļa Kazāka individuālā pieredze un novērojumi, dzīvojot ārpus lielākajām pilsētām, kā arī regulāri apceļojot Latviju un komunicējot ar valsts reģionu iedzīvotājiem.

Diskusija notiks 24. oktobrī pulksten 14 Durbes muzejā, Raiņa ielā 17.

Pievieno komentāru

Durbes novadā