Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Festivālā "Zemlika" būs skatāma Ingas Gailes luga "Āda"

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla "Zemlika" laikā 25.oktobrī plkst.13 Ata Kronvalda Durbes vidusskolas aktu zālē būs skatāma Ingas Gailes luga "Āda".

Kā aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāji, turpinot jau pirmajā festivāla gadā sākto tradīciju, arī šogad "Zemlikā" ar viesizrādi ciemosies kāds no neatkarīgajiem Latvijas teātriem. Šogad, pēc divu gadu pārtraukuma, tas būs Ģertrūdes ielas teātris ar režisora Andreja Jarovoja iestudēto "Ādu".

"Āda" ir dzejnieces un dramaturģes Gailes luga, kas sarakstīta dzejas valodā, un autores pirmais darbs, kas iestudēts profesionālajā teātrī. Luga stāsta par Ādamu un Ievu mūsdienu Rīgā, kur varoņi savu mīlestību cenšas atrast un nepazaudēt naudas un slavas kārdinājumu džungļos.

Izrādē spēlē Anta Aizupe un Ivars Krasts.

Ieeja izrādē būs bez maksas, taču jāņem vērā, ka sēdvietu skaits būs ierobežots.

Kā ziņots, 24.oktobrī un 25.oktobrī Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika", kurā uzstāsies "Lust For Youth" no Dānijas, "Hedvig Mollestad Trio" no Norvēģijas, Džūlija Kenta "Noveller" un "Ensemble Economique" no ASV, "Klaus Johann Grobe" no Šveices, "Kamanių Šilelis" no Lietuvas, "Saucējas", "Kokle", "Mielavs un Pārcēlāji", "Mionia" un Kārlis Kazāks no Latvijas, Lukrēcija Dalta no Kolumbijas, Vils Gatrī no Austrālijas, "Moon Zero" no Anglijas, "Graveyard Tapes" no Skotijas un "Magic Island" no Kanādas.

Arī šogad festivāls aptvers vairākas no mākslām - mūziku, teātri, vizuālo mākslu un kino. Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Pasākuma laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla "Zemlika" norises vietas Durbē būs vairākas - Durbes kultūras nams, A.Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A.Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas.

Festivāla centrā joprojām noturot 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncertus divu dienu laikā - no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb "folk" mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai -, un uz tiem tirgojot biļetes, visas pārējās iepriekšminētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

Pievieno komentāru

Durbes novadā