Festivālā "Zemlika" ar izrādi viesosies "Dirty Deal Teatro"

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā “Zemlika” 29. oktobra pēcpusdienā gaidāma Dirty Deal Teatro viesizrāde “Zudusī Antarktīda”.

Pagājušā gada februāra sākumā pirmizrādi piedzīvojušo izrādi pēc Džeimsa Maklintoka tāda paša nosaukuma grāmatas dramatizējis Jānis Balodis, režisējis Valters Sīlis un to spēlē aktieris Toms Liepājnieks.

Tikai retajam no mums kaut reizi dzīves laikā paveras iespēja nokļūt planētas aukstākajā, vējainākajā un vismazāk izpētītajā kontinentā. Taču tas ir tā vērts. Saviem nedaudzajiem viesiem Antarktīda piedāvā ne vien neaizmirstamu pieredzi cīņā par izdzīvošanu, bet arī pārpasaulīgu skaistumu un apbrīnojamu dzīvības daudzveidību.

Laimīgā kārtā – ikvienam no mums ir iztēle, kurai robežu nav. Izrādes radošā komanda aicina doties audiovizuālā ceļojumā un ieraudzīt Antarktīdu ievērojamā jūras biologa Džeimsa Maklintoka acīm. Tas būs ceļojums, kurā apvienosies zinātne, piedzīvojumi un humors. Tā laikā varēs ienirt dziļi zem trīs metru biezas ledus kārtas un sastapties ar jūras tauriņiem. Varēs piedzīvot vētru Dreika šaurumā. Un varēs ieraudzīt Antarktīdu, brīdi pirms tā pazūd tāda, kāda tā ir šobrīd.

Pēc izrādes noskatīšanās kritiķe Zane Radzobe žurnālā “Ir” rakstījusi:
“Liepājniekam izdodas šajā situācijā nodibināt dzīvu, abpusēji labvēlīgu kontaktu ar skatītājiem. [..] Manuprāt, izrāde stāsta par citu apdraudētu ekosistēmu – kopā būšanu, personiskām sarunām.”

Izrādes mūzikas autors ir Edgars Raginskis, scenogrāfe – Ieva Kauliņa, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers.

Izrāde “Zudusī Antarktīda” A. Kronvalda Durbes vidusskolas aktu zālē būs skatāma 29. oktobrī plkst. 15:30. Kā visus iepriekšējos gadus – izrādes apmeklējums ir bezmaksas, tam nav nepieciešama festivāla biļete/ aproce. Ierobežots nenumurētu sēdvietu skaits.

Biļetes uz festivālu “Zemlika” (koncertiem) nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā BezRindas.lv. Biļešu cena šobrīd ir EUR 26.00. Festivālam tuvojoties, tās kļūs dārgākas.

Kā minēts iepriekš, sestais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 28. un 29. oktobrī. Arī šogad festivāls aptvers vairākas no mākslām - mūziku, teātri, vizuālo mākslu un kino. Festivāla otrajā dienā notiks zemnieku, amatnieku un godprātīgu un videi draudzīgu pārstrādātāju ražojumu tirgus, galvenās lomas atvēlot Durbes un novada, kā arī tuvējo kaimiņu saimniecībās gada laikā izaudzētajam, darbnīcās un ražotnēs paveiktajam. Festivāla laikā skolas ēdamzālē tiks ierīkots oficiālais festivāla restorāns, kura ēdienkarte tiks veidota, izmantojot lielākoties tikai Durbes novadā izaudzēto, izslaukto, sasieto un citādi saražoto. Darbosies bārs “Akacis”.

Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad festivāla "Zemlika" norises vietas Durbē būs vairākas - Durbes kultūras nams, A. Kronvalda vēsturiskā skolas ēka, A. Kronvalda Durbes vidusskola, Durbes muzejs, Durbes luterāņu baznīca un citas. Festivāla centrā joprojām noturot 17 dažādu mūziķu un kolektīvu koncertus divu dienu laikā - no ģitārmūzikas līdz mūsdienu akadēmiskajai mūzikai, no tautas jeb "folk" mūzikas līdz elektroniskajai deju mūzikai, un uz tiem tirgojot biļetes, visas pārējās augstākminētās norises vietējiem un pilsētas viesiem tiks piedāvātas bez maksas.

Pievieno komentāru

Durbes novadā