Ezera apsaimniekotāji vilinās makšķerniekus

Daudzveidīgs zivju krājums ezerā palielina makšķernieku interesi to apmeklēt, savukārt no viņiem par licencēm iegūtā nauda ļauj to papildināt, pēc nupat Durbes ezerā ielaistiem sešiem tūkstošiem jauno zivju, secina ezera apsaimniekotāji.

Durbes ezera apsaimniekošanai apkārtējās pašvaldības un privātpersonas izveidojušas sabiedrisko organizāciju “SVP Durbe”. Sadarbojoties ar Zemkopības ministrijas zivsaimniecības pārvaldes Zivju fondu, tā ik gadu organizē ezera iemītnieču krājuma papildināšanu. Ceturtdien ezerā ielaida 300 kilogramu jeb aptuveni sešus tūkstošus jauno zivju.  

Nolēmām ielaist ezerā līdacēnus, kas jau visu vasaru auguši, stāsta “SVP Durbe” valdes priekšsēdētāja Santa Brāle. To izdzīvošanas iespējas esot lielākas nekā mazajiem kāpuriem. Iepriekš ielaiduši zandartus. “Šogad izvēlējāmies ekskluzīvākās līdakas, lai ir loms, ar ko lielīties,” smaidot saka S. Brāle.

Līdakai līdz kārtīgam lielumam jāaug vismaz trīs gadus. Viņam bijis jāizņem nelegāli ieliktie tīkli, bet nu jau malu zvejnieki zinot, ka Sabiedriskais vides inspektors Viktors Kuzmins var parādīties jebkurā brīdī.

Pievieno komentāru

Durbes novadā