“Ērzeļa lieta” virzās pretim tiesai

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Liepājas teritoriālās pārvaldes inspektoru lēmumu par ērzeļa konfiskāciju Velta Beķere ir apstrīdējusi, un 30 dienu laikā PVD ģenerāldirektoram Marekam Samohvalovam ir jāsniedz atbilde.

Dunalcniece V. Beķere “Kursas Laikam” jau ir apliecinājusi gatavību cīnīties par savu ērzeli, saskatot konfiskācijā iepriekš pārdomātu sazvērestību. Ja ģenerāldirektors atstās lēmumu par konfiskāciju spēkā, nākamā instance, kur to var apstrīdēt, ir Administratīvā tiesa.

Ērzelis kopš 30. aprīļa dzīvo “valsts maizē”. “Zirgs jūtas labi, ir atkopies, saņēmis nepieciešamo ārstēšanu, veiktas analīzes,” stāsta vecākā veterinārā inspektore Aivita Vītoliņa. “Kursas Laiks” jau rakstījis, ka zirgam konstatēja nopietnu parazītu infekciju. Par konfiscētā dzīvnieka uzturēšanu šobrīd gādā valsts aģentūra “Materiālās rezerves”.

Kā pastāstīja aģentūras direktora vietniece Armanda Ābele, ērzelim arī nomainīti pakavi. “Zirga uzturēšanas izdevumus piedzīs no bijušās saimnieces līdz ar citiem procesuālajiem izdevumiem, ja tiesa atzīs konfiskāciju par pamatotu,” skaidro A. Ābele.

PVD Liepājas teritoriālās pārvaldes praksē šis ir pirmais gadījums, kad tiek konfiscēts dzīvnieks. Lēmums tika pamatots ar Administratīvā pārkāpuma kodeksa 106. pantu “Dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšana” un inspektoru pieredzi – iepriekšējos aizrādījumus V. Beķere neesot ņēmusi vērā.

Pievieno komentāru

Durbes novadā