Ēku siltināšana dod jūtamu efektu

Divu daudzdzīvokļu māju Durbē un Lieģos siltināšana ir devusi gaidīto efektu, apgalvo Durbes novada domes amatpersonas.

Mājai Lieģos, Celtnieku ielā 4, nosiltinātas ārsienas, pagrabs un jumts, nomainīti logi dzīvokļos un koplietošanas telpās, atjaunota siltumizolācija apkures cauruļvadiem pagrabā. Tika plānots, ka pēc šiem darbiem enerģijas ietaupījums būs 41 procents.

Novembra dati rāda, ka ietaupījums tiešām ir, stāsta domes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs. Nu šajā mājā siltuma izmaksas esot 48 santīmi par kvadrātmetru, turpretī blakus esošajās nerenovētajās – 87 un 70 santīmi.

Līdzīgi darbi veikti arī namā Skolas ielas 24 Durbē, kur bija plānots 62 procentu ietaupījum. Apkures sezonas sākums uzrādot 46 santīmus par kvadrātmetru.

Projekta īstenošanai pusi līdzekļu – 81220 latu – sedzis Eiropas reģionālās attīstības fonds. Pusi no projekta PVN izmaksām sedz valsts budžets, bet atlikušās daļas apmaksai SIA “Durbes KS” ņēma kredītu, kura atdošana ir arī iedzīvotāju ziņā.

“Siltuma ietaupījums nosegs apsaimniekošanas maksas palielinājumu,” rēķina SIA “Durbes KS” vadītājs Ilgonis Sprūds. Viņš spriež, ka stiprākā salā efekts būs vēl vairāk jūtams un gada griezumā iedzīvotājiem kopējie maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem nepieaugs, varbūt pat samazināsies.

Renovētajās ēkās turpinās siltumpadeves regulēšana, un I. Sprūds cer, ka vidējais siltumenerģijas ietaupījums būs 50 procenti.

Pievieno komentāru

Durbes novadā