Durbes novadā par ūdeni maksās diferencēti 3

Daļai Durbes novada iedzīvotāju par ūdeni un kanalizāciju būs jāmaksā vairāk. Rēķins būs atkarīgs no apdzīvotajā vietā saņemtā pakalpojuma reālajām izmaksām.

Ūdens un kanalizācijas tarifi ilgi nebija pārskatīti, skaidro Durbes novada domes priekšsēdētāja vietniece Santa Bucika. Durbē realizētais ūdenssaimniecības projekts un elektroenerģijas sadārdzināšanās likusi SIA "Durbes KS" veikt jaunus, diferencētus aprēķinus.

Līdz šim novada iedzīvotāji maksāja vienādi – 35 santīmus par kubikmetru ūdens un 37 par kanalizāciju, izņemot dunalcniekus, kuriem rēķinos bija attiecīgi 45 un 50 santīmi, stāsta SIA "Durbes KS" valdes priekšsēdētājs Jānis Brikmanis.

Turpmāk Durbē par kubikmetru ūdens bez PVN būs jāmaksā 41, par kanalizāciju – 73 santīmi, Lieģos attiecīgi 44 un 45 santīmi, Aisterē – 32 un 15, Līgutos – 29 un 40, Vecpilī – 46 un 61, Dunalkas centrā – 45 un 33, Dunalkas skolā – 61 un 33, Rāvā – 52 un 28 santīmi.

J. Brikmanis stāsta, ka jaunie tarifi aprēķināti, ņemot vērā reālās izmaksas katrā apdzīvotajā vietā.

Jau ziņots, ka Durbes pilsētā veiktā ūdenssaimniecības projekta laikā izbūvēti jauni ūdensvada tīkli gandrīz trīs kilometru garumā, kanalizācijas tīkli 3,35 kilometru garumā, četras kanalizācijas sūkņu stacijas, viena jauna dziļurbuma aka un rekonstruēta viena ūdens atdzelžošanas stacija.

S. Bucika atzīst, ka izdevīgākā situācijā būs iedzīvotāji, kuru dzīvokļos ir ūdensskaitītājs, ko uzstādīt piedāvā "Durbes KS". Ja skaitītāja nav, tad izlietoto daudzumu rēķina "uz galviņām".

Ar jaunajiem tarifiem ir iepazīstināti Durbes novada deputāti, un nākamajā nedēļā SIA "Durbes KS" tos plāno iesniegt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas

S. Bucika norāda, ka likumdošana neparedz tarifu sabiedrisko apspriešanu, informācija par tiem pie iedzīvotājiem nonākot daudzdzīvokļu māju sapulcēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

007007

nU VIENKARSI SUPER,ATKAL PALIELINASIES PARADAANIEKU PARADI,AR KURU GALU TUR TAJA DURBE DOMAA?

pirms 9 gadiem, 2012.05.09 17:40

i

vai jums ir vispār prāts vai nav! kur jūs raujat tādas izmaksas!? kādā sakarā Vecpilī tik liels paaugstinājums? kas tad mums tāds ir izdarīts,ka jāpaaugstina izmaksas? vai Vecpils atkal uzturēs Durbi?

pirms 9 gadiem, 2012.05.08 19:03

Durbes novadā