Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Durbes novadā iedzīvotāji sacentīsies daiļpļaušanā, kā arī zāles plūkšanā ar rokām

Durbes novada Dunalkā 18. jūnijā notiks pļaušanas sacensības, kurās iedzīvotāji sacentīsies daiļpļaušanā, kā arī zāles plūkšanā ar rokām, aģentūrai BNS pastāstīja Dunalkas pagasta pārvaldes pārstāve Iluta Biele.

Sacensībās iedzīvotāji sacentīsies zāles pļaušanā ar izkaptīm, daiļpļaušanā, izmantojot tehniku, piemēram, trimerus vai zāles pļaušanai paredzētus traktorus, kā arī zāles plūkšanā ar rokām.

Sacensības ar izkaptīm komandās noritēs tautas klasē ar atbilstoša izmēra izkaptīm dāmām, kungiem, jauniešiem, jaunietēm atsevišķā vērtējumā. Ja komandām būs līdzīgi rezultāti, notiks finālpļaušana, sacenšoties sešām labākajām komandām.

Pļaušanas sacensības pļāvēji varēs sacensties individuāli. Savu māku pļāvēji varēs demonstrēt no 12 gadu vecuma.

Tiesneši vērtēs ne tikai pļaušanas ātrumu, bet arī gludumu, vāla taisnumu un pļāvuma tīrību.

Savukārt individuālajā daiļpļaušanā tiks vērtēta precizitāte, pļāvuma tīrība, māka rīkoties ar zāles pļaušanas tehniku. Latvju rakstu zīmes izpļaušanai tiks izlozētas, reģistrējoties pie Dunalkas tautas nama. Trimeri un cita pļaušanas tehnika sacensību dalībniekiem būs jāsagādā pašiem.

Čempionātā varēs piedalīties ar izkaptīm, kuru asmens garums ir līdz 90 centimetriem, katram sacensību dalībniekiem līdzi būs jāņem sava izkapts. Ja izkapts asmens garums neatbildīs prasībām, dalībnieks tiks diskvalificēts.

Biele norādīja ‒ lai arī precīzs dalībnieku un līdzjutēju skaits nav zināms, atsaucība pērn šīm sacensībām esot bijusi ļoti liela.

Sacensību dalībnieki un skatītāji šogad varēs piedalīties arī momentloterijā, kurā tiks izlozēts viens 15 minūšu ilgs lidojums ar lidmašīnu.

Pļaušanas sacensības Dunalkā notiks jau trešo reizi, labākajiem pļāvējiem tiks pasniegtas vietējo uzņēmumu sarūpētās balvas.

Pievieno komentāru

Durbes novadā