Durbes novada Dupļu ciemā mīt vien ap desmit iedzīvotāju 3

Durbes novada četros pagastos kopā ir 20 ciemi. Dunalkas pagastā no uzskaitītajiem četriem ciemiem Dupļi ir iedzīvotāju skaita ziņā mazākā apdzīvotā vieta. Tur dzīvo ne vairāk kā desmit iedzīvotāju, lēš satiktie novadnieki, un viņu sacītais sakrīt ar oficiālajiem datiem. Tuvākā pasta nodaļa ir Vecpilī, bet informācija internetā Dupļus uzrāda piederīgus gan Dunalkas, gan Vecpils pagastam, jo ciems atrodas uz abu pagastu robežas.

“Dupļi ir nosacīts viduspunkts starp Vecpili un Dunalkas pagasta Rāvu,” ciemu īsi raksturo Durbes novada domes priekšsēdētājs Ojārs Petrēvics. “Izbraucot cauri Vecpils centram uz Liepājas–Aizputes šosejas pusi, ir krustojums pa kreisi, kas aizved uz Dunalku. Tad pa to ceļu jābrauc apmēram trīs arpus kilometrus. Labajā pusē būs māja “Dupļi”, kas pirms kādiem diviem gadiem nodega,” ceļu izskaidro domes izpilddirektors Vilnis Kārkliņš.

“Ilgi tur neesmu tagad braucis cauri, taču tajā apkārtnē ir daudz māju. Tie, kas tur dzīvo, ir krietni, strādīgi cilvēki,” uzsver O. Petrēvics.

Vietējā iedzīvotāja Gunta Gerule no “Burtnieku” mājām, kas atrodas apmēram kilometru no autoceļa, var uzskaitīt, cik iedzīvotāju dzīvo Dupļos. “Maz. Visi izklīduši – aizgājuši citur, nomiruši. Mūsu māja ir apdzīvota, vēl dažās ir palikuši cilvēki un pārsvarā visi ko lauksaimniecībā dara,” norāda Dupļu iedzīvotāja ar 26 gadu stāžu. Viņa nezina, kā cēlies apdzīvotās vietas nosaukums – “tas jau ir no seniem laikiem”.

Plašāk par Dupļu ciemu lasiet "Kursas Laika" 21. marta numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Peţkam.

Dunalkas centrā ielām vēl redzami ielu nosaukumi krievu valodā petķa apskties kas notiek te tavā pagastā.

pirms gada, 2019.03.21 22:55

oto

Taisnība. Dunalkas centra daudzdzīvokļu mājām joprojām ir plāksnītes ar ielu nosaukumiem, lai gan laukos sen jau nav ielu nosaukumu. Tā strādājam.

pirms gada, 2019.03.22 09:07

Durbes novadā