Durbes novadā atklāj rotaļu centru

Darbdienu pēcpusdienās Durbes novada pirmsskolas vecuma bērnus turpmāk varēs atstāt rotaļu un attīstības centrā, jaunajās sociālā dienesta telpās, Jaunlieģos. Ja bērns vēl nav sasniedzis trīs gadu vecumu, rotaļu istabā viņš varēs pakavēties kopā ar kādu no vecākiem vai tuviniekiem.

“Citur, kur arī ir tādi centri, tie atvērti arī rīta puses stundās. Mums to “sit ārā” piecgadnieki, kuriem ir obligātā apmācība un pēc tam īsti nav, kur palikt kā vien šeit,” stāsta sociālā dienesta vadītāja Vija Šulme. Ja būs nepieciešams, rotaļu centra darba laiks varētu tikt mainīts. Pirmdienās ir “garie vakari”, jo arī dome strādā ilgāk.

Pašvaldības izveidotais centrs paredzēts bērniem no trīs līdz septiņu gadu vecumam, kuriem ir pašaprūpes iemaņas – prot patstāvīgi apmeklēt tualeti, apģērbties. Maiņas apavi nebūs nepieciešami, pa mīksto segumu bērni dzīvosies zeķītēs. Ja centrā vēlēsies laiku pakavēt kāds vecāks bērns, galvenais nosacījums būs uzvesties draudzīgi. “Ja kāds neklausīs audzinātājai, bojās inventāru vai aizskars citus bērnus, un aizrādījumi nelīdzēs, centru izmantot vairs nevarēs. Nevar arī tā būt, ka mamma atstāj bērnu, un viņš visas četras stundas raud – vai nu mamma sākumā pasēdēs līdz, vai kaut kas jādomā, lai bērns pierod palikt ar citiem,” teic sociālā dienesta vadītāja V. Šulme.

Centra audzinātāja ir Daiga Vītola, kurai ir darba pieredze privātā bērnudārzā. Rotaļlietas ziedojusi arī misija “Pakāpieni”, kas darbojas Tukumā, mēbelēm naudu dāvinājusi zemnieku saimniecība “Kalnenieki 1”. Ir idejas, kā izmantot centra telpas arī citā laikā, piemēram, tur varētu sanākt svētdienas skola un vecāki, kuri netiek uz baznīcu Durbē.

Centrs atvērts:
Pirmdien no pulksten 13 līdz 19, otrdien, trešdien, ceturtdien no pulksten 13 līdz 17, piektdien no pulksten 13 līdz 15.

Pievieno komentāru

Durbes novadā