Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Durbes muzejā skatāma izstāde "Pagātnes sargi - Lietuvas pilskalni"

Visu decembri Durbes muzejā skatāma izstāde "Pagātnes sargi - Lietuvas pilskalni".

Kauņas fotomākslinieks Albertas Švenčionis apceļojis visu Lietuvu un savās fotogrāfijās iemūžinājis pilskalnus dažādos gadalaikos un diennakts stundās. A.Švenčionis ir AFIEP, Lietuvas Fotomākslinieku asociācijas un Lietuvas žurnālistu asociācijas biedrs. Šovasar viņš apceļoja Kurzemi un iegriezās Durbes muzejā. Durbes vēsture, kas saistās arī ar žemaišu vēsturi, māksliniekam šķita interesanta un viņš piedāvāja pateicībā par Durbes vēstures stāstiem savu izstādi - fotogrāfijas uz auduma. Tekstu izstādei sacerējis Gintas Dabrišius, 2006.gada "Dzejas pavasara" laureāts. Viņš arī sacerējis dzejoli latviešu valodā.

Klausies,
Kā šodien Dievs -
Putna kaimiņš -
Klusi kaļ ar āmuru:
Lāča ēnā man blakus.

Dažreiz viņš runāja par sauli,
Bet nekad neesmu dzirdējis,
Ka saule runātu par viņu.
Varbūt Lietuva - nav cilvēks,
Varbūt kāds kalns?

Un pēc tam -
Vēl trīs mēnešus nodzīvoju,
atmetot galvu atpakaļ -
Minēju -

Par pilskalniem viņš raksta:
Baltu svētnīcas bija kalva (uzkalns), koks, uguns. Tāpēc viņas nesaglabājās, bet pilskalni palika. Pilskalnam ir augstas nogāzes, bet pats pilskalns ir īpašs, tāpēc, ka to obligāti bija jāizveido, jāuzber. Uzbērt pilskalnu bija vairāku paaudžu darbs. Tam bija izskaidrojums: pilskalni iezīmēja teritoriju, norādīja tā centru. Tie bija sabērti ik piecus kilometrus, lai no viena pilskalna būtu redzams otrs, īpaši aizdedzinot uguni.

Izstādi Durbes muzejā var apskatīt, iepriekš piesakoties pa telefonu 286 77 141.

Mākslinieks atļauj savu izstādi pēc tās slēgšanas Durbē parādīt arī citās vietās.

Reinis Bahs

Pievieno komentāru

Durbes novadā