Durbes "Mežābele" dzied jau 30 gadus 3

Durbes kultūras nama senioru vokālais ansamblis dibināts -1991.gada aprīlī. No pašiem pirmsākumiem līdz šim brīdim ar kolektīvu kopā bija vadītāja Daira Veilande. Šobrīd kolektīvā darbojas 19 dalībnieki- 9 vīri un 10 sievas, portālu "Rekurzeme" informē Durbes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Dejus.

Durbes “Mežābele” noorganizēja pirmo Vislatvijas “Mežābeļu” saietu Durbē 2012. gadā. Vēlāk Lauterē, Jercēnos, Skrundā, Žīguros, Smiltenē,Lielplatonē, Valmieras pagastā. Covid dēļ izpalika saiets Inčukalnā - 2020. gadā, nenotiks arī 2021. gadā, bet visiem ir cerība, ka 2022. gada pavasarī Durbē varētu notikt 10 gadu jubilejas pasākums.

Ansamblim dziesmas komponējusi Laimas Zābakas meita Zaiga Lazdiņa-Radziņa un durbenieks Ojārs Strungs. 2020. gada nogalē izdota ZaigasLazdiņas- Radziņas dziesmu burtnīca “Es nāku no Durbes”- veltījums mammai Laimai Zābakai un “Mežābelei”.

Ansambļa darbības laikā aizsaulē aizgājuši vairāki dalībnieki. 2020.gada rudenī kolektīvs atvadījās no trīs vissenākajām ansambļa dalībniecēm - Ainas Veilandes, Laimas Zābakas un Birutas Gegustes.

Kā atzīst vadītāja D.Veilande: “Esam viens par visiem, visi par vienu! Lai dziesma vienmēr ir prieka un spēka avots! Dziediet, un jums viss izdosies!” Ansambļa dalībnieki ir pateicīgi savai uzņēmīgajai vadītājai D.Veilandei.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Durbes novadā