Durbes koris dzied “pa lielo”

Sieviešu koris “Durbe” pēc Dziesmu svētkiem nav devies atvaļinājumā –jūlijā un augustā korim ir vairāki nopietni koncerti.

Augustā Durbes pilsētas svētkos korim paredzētas divas uzstāšanās – no rīta svētbrīdī baznīcā, bet vakarā pilskalnā. Koristes svētkos grib atkal ieskandināt pirms kāda laika sacerēto, bet nedaudz piemirsto dziesmu “Durbe”, kuras autori ir komponists Valters Kaminskis un dzejnieks Olafs Gūtmanis.

Katram koncertam dziedātājas varēs izraudzīties arī atbilstošāko tērpu, jo pēc atgriešanās no Dziesmu svētkiem koristes tikušas pie jauniem koncerttērpiem. Tagad koristes var ģērbties gan tautastērpā, gan kleitā, kam pašas dziedātājas izraudzījušās trīs dažādu toņu sarkano krāsu. Auduma iegādei finansējumu piešķīrusi pašvaldība, bet šūšanas izmaksas segušas pašas dziedātājas.

Ieskandina Mosēdes baziliku
Pirmā uzstāšanās reize tikko šūtajos tērpos bijusi Durbes sadraudzības pilsētas Lietuvā Mosēdes 750 gadu jubilejas koncertā. Tur kopā ar Liepājas zvanu ansambli Astras Ziemeles vadībā durbenieces ieskandinājušas bazilikas telpas, stāsta kora diriģente Aiga Tiltiņa.

Pagājušās nedēļas nogalē trīs dienas kurzemnieces piedalījās 5. Ogres mūzikas svētkos. Kā atzīst diriģente un dziedātājas, svētki Ogrē izdevušies lieliski. Pilsētā 24 stundas skanējusi mūzika – parkos, skvēros, baznīcās, kafejnīcās, kultūras namos. Durbenieces ar prieku to visu arī baudījušas. 

Kora dziedātājas kopā ar citiem amatierkoriem no visas Latvijas izmēģinājušas operas kora ampluā. Jau pavasarī durbenieces uzaicinātas piedalīties opermūzikas koncertā, tāpēc bija jāiemācās astoņi operu kori itāļu, latīņu, krievu un čehu valodā. Kā atzīst A. Tiltiņa, vissarežģītāk bijis iestudēt korus itāļu valodā, taču koncertā viss izdevies labi. “Tempam līdzi tikām, patskaņi bija savās vietās, diriģents raksturu panāca,” smejas diriģente.

Izdodas vēl labāk
Dziedātājām bijusi īpaša bauda sadarboties ar Latvijas Nacionālās operas simfoniskā orķestra diriģentu Mārtiņu Ozoliņu. “Diriģents bija labsirdīgs un prasīgs vienlaikus,” atceras A. Tiltiņa. “Ar vārdiem “Ļoti labi, bet jūs varat vēl labāk!” viņš panāca savu. Diriģents nevienu neaizvainoja, arī mēģinājumu laiks bija ļoti piemērots – koristi strādāja ar prieku un pozitīvām emocijām.”

Dziedāt kopā ar izcilām Latvijas opermūzikas zvaigznēm bijusi lieliska pieredze, neslēpj koristes. Pirmo reizi opermūzikas svētkos debitējusi soliste Kristīne Opolais, izcils bijis Samsona Izjumova un Sergeja Jēgera duets no Antona Rubinšteina operas “Dēmons”. Spilgtu iespaidu atstājuši arī citi solisti – Sonora Vaice, Ilona Bagele, Viesturs Jansons , Krišjānis Norvelis.

Izdziedāties koncertā durbenieces varējušas no sirds. “Diriģente Aira Birziņa mudināja dziedāt “pa lielo”, nevis sīkām balstiņām. Tad nu manas meitenes arī taurēja no visas sirds un dvēseles,” smaidu neslēpj A. Tiltiņa. 

Pievieno komentāru

Durbes novadā