"Durbes grauds" saņem 2,4 miljonu eiro aizdevumu graudu pirmapstrādes kompleksa jaudu palielināšanai 1

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) "Durbes grauds" un "Swedbank" parakstījuši līgumu par aizdevuma piešķiršanu 2,4 miljonu eiro apmērā.

Šie līdzekļi tiks izmantoti kooperatīvās sabiedrības attīstībai, uzbūvējot jaunu graudu kalti un noliktavu, kas nodrošinās graudu pirmapstrādei un uzglabāšanai nepieciešamo jaudu palielināšanu, raksta LETA.

Jaunajā "Durbes grauda" kompleksā paredzēts izveidot graudu noliktavu ar 41 500 kubikmetru ietilpību, kas ļaus uzkrāt graudus pirms pirmapstrādes un uzglabāt jau gatavo produkciju, kā arī graudu pieņemšanas līniju, graudu kalti un graudu pieņemšanas torņus ar ietilpību 1200 kubikmetri.

"Kooperatīva biedru saimniecības un arī pats "Durbes grauds" nemitīgi attīstās - palielinās graudu un ražošanai nepieciešamo izejvielu apjoms, pieaug saimniecību skaits. Lai nodrošinātu esošiem un topošajiem biedriem kvalitatīvu pakalpojumu pieejamību, nepieciešams investēt mūsdienīgās un uz attīstību vērstās tehnoloģijās," paziņojumā medijiem informē "Durbes grauda" valdes priekšsēdētājs Sandris Bēča. Par pirmapstrādes kompleksa jaudu būtisku palielināšanu kooperatīva biedri izlēma 2015.gada pavasarī, bet būvniecība sākta šī gada martā.

"Swedbank" valdes loceklis un Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Reinis Rubenis atzīmē, ka lauksaimniecības atbalsts ir viena no "Swedbank" prioritātēm.

Kooperatīvs "Durbes grauds" dibināts 2003.gada janvārī pēc 11 lauksaimnieku iniciatīvas. Kooperatīvs pašlaik pārstāv 170 Kurzemes saimniecības, kuras kopā apstrādā vairāk nekā 25 000 hektārus. "Durbes grauds" saviem biedriem piedāvā graudu un rapšu audzēšanai visu nepieciešamo - sākot no izejvielu sagādes un beidzot ar graudu, rapšu pirmapstrādi un realizāciju. Kooperatīvs sniedz iespēju arī maziem un vidējiem zemniekiem sekmīgi strādāt lauksaimniecībā, veidojot vienu apjomīgu graudu un rapšu pārdošanas daudzumu, tā saņemot izdevīgāku samaksu par izaudzēto produkciju.

"Swedbank" ir pēc aktīviem un klientu skaita lielākā banka Latvijā. Bankas klientu vidū ir 90 000 uzņēmumu jeb puse no Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem. 2015.gadā banka uzņēmumiem piešķīrusi jauno finansējumu 526 miljonus eiro apmērā, kas ir par 22% jeb 94 miljoniem vairāk nekā iepriekšējā gadā. Vislielākais finansējums piešķirts lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmumiem, kopumā sasniedzot 98 miljonus eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Durbes novadā