"Durbes grauds" pēdējos 15 gados infrastruktūras attīstībā investējis vairāk nekā 4,8 miljonus eiro 1

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība "Durbes grauds" pēdējos 15 gados infrastruktūras attīstībā investējis vairāk nekā 4,8 miljonus eiro, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Lauksamniecības kooperatīvu asociācijā (LLKA) pēc tās šonedēļ organizētā pieredzes apmaiņas brauciena uz kooperatīviem "Mežsaimnieks" Alsungā un "Durbes grauds" Durbē.

'Durbes grauda'' valdes priekšsēdētājs Sandris Bēča uzsvēra, ka pēdējos 15 gados "Durbes grauds" no neliela uzņēmuma ir izaudzis par sesto lielāko kooperatīvu Latvijā. Kooperatīva biedri pamatā ir mazās un vidējās saimniecības, kur apsaimniekotā platība ir līdz 200 hektāriem.

"Mūsu biedri ir dažādi - pusei biedru lauksaimniecība ir tikai blakus nodarbošanās, pamatdarbs ir cits, tādēļ mūsu uzdevums ir nodrošināt tādus pakalpojumus un atbalstu, lai mūsu biedri justos droši un stabili ilgtermiņā, un nedomātu par zemes pārdošanu. Šo gadu laikā esam sapratuši, ka mūsu pienākums ir ne tikai nodrošināt pamatpakalpojumus, bet arī izglītot zemniekus, jo procesi strauji mainās, tehnoloģijas attīstās un zināšanas nepārtraukti ir jāpapildina, tādēļ pēdējo piecu gadu laikā esam attīstījuši arī izglītības pakalpojumus. Rīkojam seminārus, apmācības un Lauku dienas saviem biedriem," teica Bēča.

2017.gadā "Durbes grauda" apgrozījums sasniedza 13,6 miljonus eiro, pieņemto graudu apmēram veidojot 60 000 tonnu. Kooperatīvam pagājušā gada beigās bija 178 biedri.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 5.decembrī LLKA organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz kooperatīviem "Mežsaimnieks" Alsungā un "Durbes grauds" Durbē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Durbes novada deputātiem

Beidziet izagt nodokļu maksãtāju naudu ,visādiem līko taciņu projektiem,sūda gamības ielas projektam,nu ja kãrklels saviev radiem ielu izbūvēja malacītis .Deputãtam Reņğem vajadzētu savu solījumu izpildīt parto ka ja reńğīte būs deputāts,tad domes autotransports netiks izmantots personīgām vajadzībām.Tă reņelis uz vēlēšanãm radzi braukäja un nolika ,par zagli saukãja,tagad skatos labäkie čomaki,gandrīz jau bučojãs.

pirms 2 gadiem, 2018.12.09 19:20

Durbes novadā