"Durbes grauds" ieguvis titulu "Labākais kooperatīvs Kurzemē" 1

LPKS "Durbes grauds" par pagājušā gada veikumu ieguvis titulu "Labākais kooperatīvs Kurzemē". Otro/trešo vietu dala LPKS "Dzēse".

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) organizētajā konkursā "Gada labākais lauksaimniecības kooperatīvs 2011" laureātus noteica lauksaimnieciskās produkcijas ražotāji, balsojot ar anketām vai elektroniski. No kopumā nodotajām 1489 balsīm 790 nākušas no Kurzemes. 239 no tām atdotas "Durbes graudam".

"Patīkami, ka cilvēki mūsu darbu ir novērtējuši," atzīst kooperatīva vadītājs Sandris Bēča. Zemnieki apzinoties kooperācijas priekšrocības, par ko liecina arvien augošais dalībnieku skaits. Kooperatīva kopsapulcē nākamajā nedēļā tikšot apstiprināts tā 103. biedrs. Pēdējā laikā uz kooperēšanos esot sarosījušies zemnieki no Priekules un Gramzdas. Lai pieņemtu vēl vairāk labības un rapša, "Durbes grauds" šogad iecerējis ar ES projekta atbalstu nedaudz paplašināties.
 
Konkursa divās nominācijās – "Gada uzticamākais kooperatīvs" un "Gada kooperatīvs izaugsmē" – par laureātu atzīta LPKS "Straupe". Par labāko kooperatīvu Latgalē lauksaimnieki atzinuši LPKS "Viļāni", Vidzemē – LPKS "Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība", Zemgalē – LPKS "Latraps".

Šogad konkurss notika otro reizi, un tā noslēguma pasākums Vecauces pilī reizē bija LLKA desmitās gadadienas atzīmēšana.

Savukārt ANO Ģenerālā asambleja 2012. gadu ir izsludinājusi par Starptautisko kooperācijas gadu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Durbes novadā