Durbes ezerā izvelk "Vareno lomu"

Durbes novada dome sadarbībā ar sabiedrisko vides pārvaldi “Durbe” no 1. līdz 4. maijam organizēja makšķernieku sacensības “Varenais Durbes ezera loms”. Spiningošanas sacensības notika pirmo gadu, tādēļ daudzi ilggadējie makšķernieki pie ezera nemaz nenojauta, ka par lielu lomu var nopelnīt arī balvu, raksta "Kursas Laiks".

Paši durbenieki novada domes mājaslapā jau bija ievērojuši izsludinātās sacensības, un jau pirmajā dienā veicies astoņus gadus vecajam Elanam Ansonam. Kopā ar tēti spiningojot no laivas, Elans izvilcis vairāk nekā trīs kilogramus smagu zivi. “Tā līdz šim ir lielākā zivs, kāda man jebkad pieķērusies. Tētis palīdzēja izcelt no ūdens, pats nebūtu valdījis,” kautrīgi atzīstas E. Ansons.

Pie Durbes ezera sastaptie rīdzinieki, kuri šeit makšķerēt brauc jau teju desmit gadus, noliedz, ka zinātu par spiningošanas sacensībām. “Mēs tikai savam priekam, par sacensībām neko nezinām,” stāsta krastā sastaptais Sergejs no Rīgas.

“Sacensības norit pirmo gadu, un balvas izsludināt nolēmām tikai aprīlī, tādēļ arī šoreiz informācija par pasākumu nav paspējusi izplatīties,” atzīst novada sabiedrisko attiecību speciāliste Gita Stepanoviča.

"Varenais Durbes ezera loms" rezultāti:
*Lielākā līdaka (pēc svara) - Genadijs Rudaks ar lomu - 3,3 kg un 75 cm.
*Mazākais makšķernieks - Elans Ansons ar lomu - 3,1 kg un 80 cm.
*Lielākā līdaka (pēc garuma) - Raimonds Bloms ar lomu - 3,1 kg un 85 cm.

Plašāk lasiet 6. maija "Kursas Laikā" vai http://rekurzeme.diena.lv/laikraksta-arhivs/varenaks-loms-neka-tetim-117871. />

Pievieno komentāru

Durbes novadā