Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Durbes draudzei – jauns mācītājs 2

Kalpošanu Durbes evaņģēliski luteriskajā draudzē sācis mācītājs Gints Kronbergs. “Lai gara dzīve neapsīkst,” viņš nosauc sava darba mērķi mazpilsētā.

Līdzšinējais Durbes draudzes mācītājs Pēteris Kalks pastāsta, ka mācītāju maiņa notiek, strukturējot kalpošanas vietas, lai atvieglotu viņu darbu. G. Kronbergs ir mācītājs arī Grobiņas luterāņu baznīcā, un Durbe tai ir ģeogrāfiski tuvu. Šīs abas draudzes viena mācītāja pārziņā palikšot arī gadījumā, ja nāks kāds cits.

G. Kronbergs piebilst, ka pirms viņa Grobiņā uz vietas mācītājs nav dzīvojis. Taču esot ļoti svarīgi, lai viņam būtu regulārs kontakts ne tikai ar draudzi, bet arī ar sabiedrību. Tā kā no Grobiņas līdz Durbei esot 10 – 15 minūšu brauciens, G. Kronbergs sola mazpilsētā uzturēties biežāk nekā svētdienās. 1. septembrī viņš aicināts uz jaunā mācību gada iesvētīšanu Durbes vidusskolā.

Pagājušās svētdienas dievkalpojumā P. Kalks atvadījās no Durbes draudzes. Viņš vērtē, ka vienīgais mīnuss ir pilsētiņas mazais iedzīvotāju skaits, kādēļ neesot potenciāla draudzes locekļu skaita pieaugumam. Taču tie, kuri tajā iesaistījušies, esot aktīvi. Īpaši draudzes darbs uzplaucis, kad par tās priekšnieci ievēlēta Broņislava Petrēvica. G. Kronbergs apņēmies turpināt sadarbību ar draudzes kori, ansambli, svētdienasskolu un kā svarīgu uzdevumu nosauc jauniešu piesaisti garīgajai dzīvei.
P. Kalks turpinās kalpot Svētās Trīsvienības katedrālē Liepājā un Krūtes-Bārtas draudzē. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

hg

Man arī patīk. labi 1. septembrī skolā runāja... :)

pirms 11 gadiem, 2008.09.02 09:02

durbenieks

gaišs cilvēks! patika viņa uzruna Durbes svētkos.

pirms 11 gadiem, 2008.08.29 12:26

Durbes novadā