Durbertvillā valda rosība: Raimis un Milda mīlējas un piekārto ligzdu

Pirmdienas, 15. februāra, priekšpusdienā portāls "Rekurzeme" saņēma priecīgu ziņu no Durbes novada domes sabiedrisko attiecību speciālistes Sanitas Dejus, ka dienu pēc Valentīndienas Durbes jūras ērgļu ligzdā ir atgriezušies "mīlas balodīši" Milda un Raimis.

Pusdienlaikā ligzda, ko var vērot interneta tiešraides kamerā, atkal bija tukša. Abi viens pēc otra devās prom - Milda pirmā, Raimis sekoja - droši vien pusdienās.

Latvijas Dabas fonda padomes loceklis un ornitalogs Jānis Ķuze "Rekurzemei" stāsta, ka nevar īsti teikt, ka Milda un Raimis būtu tagad atgriezušies ligzdā, kas atrodas Durbes novadā un tiek saukta arī par Durbertvillu. Ērgļu pāris tur darbojas jau visu ziemu, intensīvāk pēdējās nedēļas laikā. Februāra beigās varētu tikt sagaidīta jau ola, lai gan ligzdās, pie kurām ir uzstādīta kamera, tā nekad nav bijusi ātrāk par marta pirmo dekādi. Milda un Raimis ligzdā parādās ik pa brīdim.

"Pērnajā ziemā viņi bija vairāk piesieti ligzdai, jo ziema bija maigāka. Šobrīd ērgļi aktīvi gatavojas jaunajai sezonai," stāsta J. Ķuze.

Latvijas Dabas fonds vēsta, ka 15. februāra rītā Raimis ligzdā ieradās pulksten 9.14 ar salmu "kravu". Viņš kārpījās ligzdā, paplašinot bedrīti. Milda šorīt ligzdā pievienojās pulksten 9.29 ar egļu zaru. Abi piekārtoja ligzdu un sekoja "18+". Pēc tam Raimis turpināja piekārtot ligzdu, gaidot, kad Milda atgriezīsies ar jaunu egļu zaru. Pulksten 11.12 sekoja jau trešā pārošanās pirmdienas rītā, uz ko Milda Raimim jautāja: "Kur mēs tā steidzamies, mīļais?".

Pievieno komentāru

Durbē