Durbenieki bauda Latgales kultūrvēsturisko mantojumu un dabas ainavas

Durbes kultūras nama sieviešu kora "Durbe" dalībnieces, vadītājs Renārs Juzups un atbalsta grupa, izbaudīja jauku, pārsteigumiem un notikumiem bagātu ceļojumu augusta nogalē uz Latgali.

Ceļojuma laikā iepazināmies ar Visās varavīksnes krāsās zaigojošo Līvānu stikla muzeju, kas ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā, kopš 2013. gada atrodas Latgales mākslas un amatniecības centra telpās.

Preiļos viesojāmies mākslinieces Jeļenas Mihailovas miniatūrā karaļvalstī - Leļļu muzejā, kurā lelles raud, smejas, tenko un koķetē, dzied un dejo, bur un cep pankūkas tāpat kā cilvēki, kuri nākuši uz tām paskatīties. Kad aplūkota leļļu kolekcija, izdzīvot pasaku varēja ikviens apmeklētājs. Tā bija iespēja tērpties smalkos „viduslaiku” kostīmos, lai dotos uz fotosesiju Preiļu karalistes miniatūrpils pagalmā.
   
Aglonā Maizes muzejā mūs uzņēma saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu. Baudījām Aglonas rupjmaizes un latgaļu dziras šmakovkas garšu. Aglonas bazilikā, kas ir vissvarīgākā svētnīca un lielākais svētceļojumu centrs Ziemeļaustrumu Eiropā, sajutām augstāku spēku klātbūtni, nobaudījām Svētavota ūdeni. Sagaidījām brīnišķīgu saulrietu pie ezera. Apmeklējām Kristus karaļa kalnu Aglonā. Tas ir koka skulptūru komplekss, kurā izvietotas 54 skulptūras par Bībeles sižetiem, koka baznīca, Paradīzes dārzs, Noasa šķirsts u.c. Skulptūrdārzu ieskauj dekoratīvo stādu dārzs.
   
Balvos ar koncertu piedalījāmies svētku dievkalpojumā  “Balvu ev.lut baznīcai- 100’’. 

Viesojāmies arī Latgales sirdī Rēzeknē. No tālienes apskatījām  Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru "Zeimuļs". Baudījām senatnes elpu Rēzeknes pilskalnā. Pārsteidza viesošanās jaunuzceltajā koncertzālē "Latgales vēstniecība Gors", kurā ir divas akustiskās koncertzāles, no kurām viena pielāgota kino demonstrēšanai, horeogrāfijas zāle, orķestra mēģinājumu telpa, mūzikas ierakstu veikals, dzimtsarakstu nodaļa, restorāns dzīves baudīšanai un telpas eksperimentiem, orķestra, koru un deju kolektīvu mēģinājumiem.

Mājupceļā apskatījām Cesvaines pili un Kokneses Likteņdārzu.

Paldies ekskursijas vadītājai Guntai Intei, šoferim Oskaram Skrubim par iespēju izbaudīt Latgales kultūrvēsturisko mantojumu un dabas ainavas, kur skaistumu var saskatīt ik katrā celtnē, ezeru ūdens pilē un cilvēku smaidā.
 
Durbes kultūras nama direktore Daira Veilande

Pievieno komentāru

Durbes novadā