Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Durbē uzlabos galvenokārt izglītības iestāžu darbu 9

Durbes novada šā gada budžets ir par 11% lielāks nekā 2013. gadā. Izvirzītās investīciju prioritātes uzlabos galvenokārt izglītības iestāžu darbu, piektdien, 21. februārī, raksta "Kursas Laiks".

Durbes novada pamatbudžeta ieņēmumi plānoti gandrīz 3,2 miljonu eiro apjomā, to galvenais avots būs iedzīvotāju ienākuma nodoklis (34%) un nekustamā īpašuma nodoklis (7%). 1,5% plānots ieņemt no maksas pakalpojumiem.

Tikpat liels plānots izdevumu kopējais apjoms, no kura lielākais īpatsvars – 31% – tiks izglītībai un pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai. Kultūrai un sportam tērēs 14%, administrācijai – 16%, sociālajai sfērai – 8% budžeta līdzekļu. Vislielākais izdevumu pieaugums – par 82% – atvēlēts Sociālajam dienestam. Tas ir uz pamatlīdzekļu palielināšanas rēķina – tiks iegādāta automašīna, skaidro novada domes izpilddirektors Vilnis Kārkliņš.

Kā prioritāros šajā gadā Durbes novada pašvaldība izvirzījusi piecus investīciju projektus. Lielāko atbalstu ir guvis pirmsskolas izglītības iestādes “Ābolītis” papildu telpu remonts, kurās tiks atvērta 1,5 gadus veco bērnu grupa.

Vecpils Saieta namam tiks nomainīts jumta segums, Vecpils katlumājai tiks remontēts jumts, bet Dunalkas pamatskolai atjaunots jumta segums, noteksistēmas un skursteņu gali.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

=

juhūūū - lielas investīcijas

pirms 4 gadiem, 2014.02.22 09:16

2)

Piekrītu pirmajam, vairākums bilžu galīgi "putekļainas",tās labāk jau uz muzeju.

pirms 4 gadiem, 2014.02.21 17:41

padonieks

Ir jau patīkami dalīt, ko iepriekšējo sasaukumu novada vadība gudri un saimnieciski strādājot ir sarūpējusi!

pirms 4 gadiem, 2014.02.22 08:31

Ciema antiņš

Visi lielie projekti Durbē izstrādāti un apstiprināti Strazda un Kopštāles laikā.Ko sastrādājuši Radzēvičš un Bucika,nāks redzams tikai tagad.Un tagadējos pagaidi lamāt,vismaz kādu gadu,lai tak reāli pastrādā.

pirms 4 gadiem, 2014.02.22 22:03

padoniekam

Piemēram,bēdīgi slaveno Dunalkas halles projektu?Rūpes uz ūsiņu! Iesāktie projekti,ja ieguldīti līdzekļi,jāpabeidz,nav jau izvēles. Tāpat,kā iepriekšējais priekšnieks lepni izrieza krūti par lietām,kuras bija izcīnījusi pavisam cita komanda.Vai,"uzvārījās", tos realizējot,tas jau ir katra godaprāta jautājums.

pirms 4 gadiem, 2014.02.22 11:05

mr

nu jā neka cita jau nav kā jājamzirdziņš halle, nu ta pabeidziet tak!!

pirms 4 gadiem, 2014.02.22 11:21

A.R.

Žēl, ka no 1. marta zaudēju lojālu cilvēku vadošā amatā Durbes novada pašvaldībā- ne katrs zootehniķis var kļūt par finanšu nodaļas vadītāju, bet nu arī šī kāpšana pa karjeras kāpnēm ir izbeigta.

pirms 4 gadiem, 2014.03.01 10:10

Durbes novadā