Durbē sāksies pilsētas svētki 1

Piektdien pulksten 23 stadionā ar stadionā ar nakts basketbola sacensībām un brīvdabas kino seansu pie kultūras nama sākas Durbes svētki 2012. Tie visas dienas garumā notiks arī sestdien.

Sestdien pulksten deviņos starts būs vairākām aktivitātēm: tirgum, riteņbraukšanas sacensībām, baznīcas mūris tiks pārveidots par ziedu sienu, tās darināšanai ikviens durbenieks aicināts nest papildinājumu, ziņo kultūras nama vadītāja Daira Veilande.

Pulksten 10 baznīcas laukumā uzstāsies Durbes novada deju kolektīvi, bet pulksten 12 baznīcā paredzēts Rīgas Skolēnu pils koklētāju ansambļa koncerts, ieeja – par ziedojumiem. No pulksten 10 laukumā pie skolas sāksies piepūšamās atrakcijas bērniem un ar hēliju pildītu balonu tirdzniecība. Radošā studija "Laiva" palīdzēs bērniem tikt pie sejas gleznojumiem, būs arī citas radošās darbnīcas – cirka studija "Beztemata" iepazīstinās ar pasaku elfu trikiem.

No pulksten 11 līdz 15 individuāli spēkiem varēs mēroties tūrisma šķēršļu trasē pilskalnā, bet pulksten 15 asfalta laukumā pie skolas skatīties, kā savu prasmi izrāda ielu vingrotāji. Pulksten 18 pa Raiņa ielu, sākot no Tirgus ielas, paredzēts lielais nobrauciens "Durbenieki rullē". Ar ātrumu, ne lielāku par 10 kilometriem stundā, tajā drīkst piedalīties braucamrīki, ko darbina cilvēku spēks, kā arī motorizētie transportlīdzekļi, ja vien ir oriģināls virsbūves dizains. Tehniskās prasības – vismaz ar vienu riteni, vadāms un bremzējams, un tāds, lai spētu pieveikt distanci no Tirgus ielas līdz starpfinišam pie baznīcas un finišam pilskalnā.

Pulksten 11 Raiņa ielā 17 paredzēta jaunās Zigfrīda Annas Meierovica mājas atklāšana, bet pulksten 14 piemiņas plāksnes "Durbes vecajai skolai – 100" svinīgais pasākums pie vecās skolas ēkas Skolas ielā 14.

Ēkā iepriekš bija kafejnīca, naktsmāju iespējas, taču kopš pērnā rudens tur nekas vairs nenotiek, pastāsta D. Veilande. "Žēluma gals. Tik laba iecere bija un iznīka," viņa vērtē. Svētku brīdis un skolas sagatavotie priekšnesumi iecerēti pie ēkas, iekšā nemaz nevarot tikt.

Pulksten 16.30 Durbes pilskalnā kultūras nama amatierteātris izrādīs uzvedumu "Dzimšanas diena". Pulksten 19 tur paredzēts Ivo Fomina koncerts, pulksten 22 – balle ar grupu "Mākoņstūmēji", bet pulksten 23 – uguņošana. Darbosies kafejnīca "Dzērves ligzda".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

cepums organizatoriem

Izskatās, ka būs interesanti,vispār durbenieki prot svinēt svētkus.

pirms 8 gadiem, 2012.07.02 18:01

Durbes novadā