Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Durbē restaurē ērģeles

Durbes baznīcas ērģelēm restaurēta instrumenta būtiskākā daļa – vējlādes. Iztīrīta arī ērģeļu iekšiene, informē Durbes baznīcas ērģelniece Maija Zaķis.

Finansējumu projektam baznīcas draudze ieguva pērnā gada rudenī no “Rietumu bankas labdarības fonda”. Līgums par restaurācijas darbu veikšanu tika noslēgts ar sertificētu ērģeļmeistaru Alvi Melbārdi, kurš darbus sāka šā gada janvārī. Vējlādes tikušas vestas uz darbnīcu Rīgā, kur tās saremontētas.

Darbi izmaksājuši nedaudz vairāk nekā četrus tūkstošus eiro (2983 lati). Kultūras pieminekļa restaurācijas projektu atbalstījusi arī Durbes novada dome, piešķirot apmēram 982 eiro (688 lati) līdzfinansējumu.

Taču darbi nebeidzas, jo Durbes draudze no māsu draudzes Vācijas pilsētā Erfurtē saņēmusi ērģelēm 1000 eiro ziedojumu. “Nākamie restaurācijas darbi turpinās pie stabuļu remonta un skaņošanas,” saka M. Zaķis.

Šos darbus varēja veikt ar nosacījumu, ka tehniskā kārtībā savestas vējlādes. “Trešais restaurācijas posms būtu ērģeļu motora nomaiņa un plēšu remonts,” uzskaita ērģelniece. Šie darbi varētu izmaksāt trīs tūkstošus eiro.

Pievieno komentāru

Durbes novadā