Durbē renovē vēstures pieminekļus

Durbē pabeigta bijušās novada domes ēkas Skolas ielā 3 renovācija. SIA “Livland” veikusi fasādes remontu, uzlikusi jaunu jumtu. Kā neredzētu jaunumu darbinieki demonstrē jauno koka pakešu logu eņģu novietojumu.

Šī ēka ir valsts nozīmes vēstures piemineklis un ir tikai viens no rekonstrukcijas objektiem. Pārmaiņas skars arī māju Raiņa ielā 17, kur dzimis ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics.

Ēkas Skolas ielā 3, kur iedzīvotājus pieņem lauku attīstības speciāliste, sociālā darbiniece un atsevišķās dienās arī citi domes darbinieki, renovācija izmaksājusi 41 689 latus. Ēkas Raiņa ielā 17 atjaunošanai vajadzēs daudz vairāk līdzekļu – plānots ieguldīt 142 754 latus. Starp abām ēkām ierīkotā jaunā ietve un apgaismojums izmaksās 28337 latus.

Kopumā kultūrvēsturisko ēku renovācijas projekts prasīs 223 883 latus, no tiem 196 569 lati ir atbalsta līdzekļi. 85 procentus sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds, trīs procentus – valsts.

Renovētās ēkas atklāšanas pasākumā piedalījās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols. Durbes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs LIAA pieteica kā šīs ieceres vērtētāju, projektētāju un uzraugu, bet tās direktoru kā cilvēku, kurš “pazīst drēbi”.

Tas gan nekavēja viņu un citu klātesošo pašvaldību priekšsēžus un projektu vadītājus izteikt kritiku par LIAA speciālistu dažkārt neizprotamajām prasībām, birokrātisko “piekasīšanos” sīkumiem un saraksti uz daudzām lapām. “Mēs nevaram saprast, kā ar jums strādāt,” atklāta bija Grobiņas novada domes Attīstības nodaļas projektu vadītāja Ieva Kulpe.

Sarīkot reģionālu semināru par LIAA piedāvātajām iespējām pašvaldībām un mazajiem uzņēmējiem aicināja Priekules un Nīcas pašvaldību vadītāji Vija Jablonska un Agris Petermanis.

“Mūsu birokrātija saudzē naudu, jo ir pietiekami daudz viltnieku,” atbildēja A. Ozols un apgalvoja: “No valsts organizācijām mēs esam visatsaucīgākie.” Neskaidrību gadījumā varot vērsties personīgi pie viņa.

Pievieno komentāru

Durbes novadā