Durbē rādīs dokumentālās filmas "Mans tēvs baņķieris" un "Īvāns"

Sestdien, 16. janvārī, pulksten 13 Durbes kultūras namā būs skatāma autobiogrāfiska dokumentāla filma “Mans tēvs baņķieris”. Savukārt, svētdien, 17. janvārī, pulksten 12 kultūras namā tiks rādīta dokumentālā filma “Īvāns”.

Filmā "Mans tēvs baņķieris" režisore Ieva Ozoliņa seko notikumiem 20. gadsimta 90. gados, kad viņas tēvs – bankrotējušas bankas prezidents – pazūd bez vēsts. Tēvs ir Interpola meklēšanā jau sešpadsmit gadus. Bez panākumiem. Taču no Interpola pienāk ziņa, ka kāds vīrietis ar meklējamā vīrieša personas datiem ir pieteicies Malaizijas psihiatriskajā klīnikā. Filma par par cilvēku, kurš pazaudē sevi pārmaiņu laikā. Filmas garums: 68 min. Ieeja - viens eiro, informē Durbes kultūras nama vadītāja Daira Veilande.

Dokumentālā filma “Īvāns” (scenārija autore Nora Ikstena, režisors Andrejs Verhoustinskis) ir emocionāls un izzinošs stāsts par žurnālistu un Latvijas Tautas frontes pirmo priekšsēdētāju Daini  Īvānu. Latvijas skatītājiem noteikti būs interesanti vēlreiz atskatīties gan uz atmodas laika notikumiem, gan Daiņa Īvāna atgriešanos politikā Rīgas domē, gan ieklausīties viņa atziņās par Latvijas politisko kultūru. Īpaši svarīgi tas ir tagad, kad arvien vairāk ir vērojama cilvēku vilšanās politiķos un politiskajās partijās, un ir nepieciešams publiski izskanējis aicinājums saglabāt noteiktas vērtības un cilvēcību.
Filmas garums 80 min. Ieeja - viens eiro.


Pievieno komentāru

Durbes novadā