Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Durbē pirmo reizi notiks muzeju nakts

17.maijā no pulksten 17 ar amatiermākslas kolektīvu sezonas noslēguma koncertu kultūras namā Durbē sāksies muzeju nakts.

Latvijas mazākā pilsēta muzeju nakts aktivitātēs iesaistīsies pirmo reizi, informē Durbes Kultūras nama vadītāja Daira Veilande. Muzeju nakts pasākumu veidošana šogad ir cieši saistīta ar faktu, ka Durbei tagad ir pašai savs muzejs, un pilsētā norit aktivitātes, kā mērķis ir iepazīstināt ar novada kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Muzeju naktī pulksten 19 Durbes muzejā sāksies tā vadītāja un muzeju nakts pasākumu iniciatora Reiņa Baha stāstījumi par jaunākajiem muzeja materiāliem un krājumiem. Pēc tam Durbes novada domes priekšsēdētājs Jānis Ruško interesentiem stāstīs par Kanāriju salām. “Stāstījumu papildināšu ar fotogrāfijām,” papildina J. Ruško.

Savukārt pulksten 22.30 muzejā varēs noskatīties filmu “Tā dullā Strengas dēļ jeb vasara ar zelta teļu”. Pulksten 23 aktīvākie muzeju nakts apmeklētāji varēs iesaistīties nakts orientēšanās sacensībās “Atrasts Durbē”. “Pēc apraksta vajadzēs atrast kādu konkrētu vietu pilsētā, kur būs jāizpilda kādi uzdevumi,” sacensību noteikumus skaidro organizatore D. Veilande.

Kā norāda D. Veilande, pasākumi notiks arī Mazajā domē, Baznīcas laukumā, kur līdz muzeju naktij plānots iekārtot Durbes ezera istabu. Savukārt ap pusnakti Durbes muzeju nakts pasākumu apmeklētāji aicināti doties uz Mīldīķīti, kas atrodas pilskalna pakājē. “Varēs palaist degošas, ūdenī peldošas, svecītes, kas noteikti tumsā veidos skaistus skatus,” sola D. Veilande.

Pievieno komentāru

Durbes novadā