Durbē piena cisternas mazgās zem jumta

Durbes novadā top PKS “Dzēse” piena pieņemšanas un cisternu mazgāšanas komplekss. Darbu tas sāks jau šogad.

“Dzēse” pienu pa 13 lokiem savāc no 270 zemnieku saimniecībām Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Dobeles, Jelgavas un Bauskas apkaimē. To veic ar 12 kooperatīva īpašumā, vienu līzingā esošu autocisternu un divām piekabēm.

Bāzes vietā pienu pārsūknē uz divām trim 20 tonnu mašīnām, kas dodas tālāk uz pārstrādes uzņēmumu – pašreiz kombinātu “Piena Zvaigznes” Lietuvā. Mašīnas pēc katra reisa ir jāmazgā un jādezinficē, un līdz šim tas jebkuros laika apstākļos darīts zem klajas debess.

“Tagad varēs cilvēcīgi – zem jumta un siltumā – izmazgāt,” saka “Dzēses” vadītājs Māris Petrēvics. Atbalsts no Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Lauku saimniecību modernizācija” nav nācis uzreiz, jo tajā automazgātuves būve nav ietverta. Tomēr izdevies panākt izpratni, ka tāda ir vajadzīga specifiskam procesam piena ceļā pie patērētāja.

Projekta izmaksas ir 88911 latu, no kuriem 40 procentus – 35564 latus – sedz ELFLA. Mazgātuves būve uzsākta šā gada maijā, tā jānodod decembrī. Izbūvēs arī lokālu notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas sistēmu un atbilstoši higiēnas prasībām labiekārtos teritoriju.

M. Petrēvics pieļauj, ka, ņemot vērā atrašanos līdzās šosejai Liepāja – Rīga, ar laiku mazgātuve varētu sniegt pakalpojumus arī citām automašīnām.

Pievieno komentāru

Durbes novadā