Durbē notiek Ģimeņu sporta diena

Durbē par tradicionālu pasākumu kļuvusi Ģimeņu sporta diena. Nelielā konkurence nemazināja kustību prieku tiem, kuri svētdien Durbes vidusskolas sporta zālē ieradās uz daudzveidīgām sacensībām.

Durbes novada pārstāvji uz Ģimeņu sporta dienu pulcējās jau piekto gadu. Šogad, vēloties tuvināt paplašināmā novada cilvēkus, uz pasākumu bija aicinātas ģimenes arī no Vecpils un Dunalkas.

Organizatori ar nožēlu atzīst, ka neviena komanda no šīm pašvaldībām nav atsaukusies. Pie vainas varot būt gan citi pasākumi tik “biezā slānī”, ka grūti bijis atrast no tiem brīvu dienu, gan pavasarīgais laiks, kas aizvilinājis dabā.

Citugad Ģimeņu sporta diena rīkota februārī, martā un dalībnieku bijis vairāk, pat līdz desmit komandām.

“Vai šogad arī būs basketbola soda metieni?” pirms sacensību sākuma steidz interesēties Strazdiņu ģimenes komandas kapteinis – tētis Dainis. “Tad jāiet trenēties. Kur ir kāda bumba?” Pērn Strazdiņi bijuši pārliecinoši sacensību uzvarētāji. “Vai nu jāaizstāv savs tituls, vai galīgi jāizgāžas,” prāto D. Strazdiņš un apņemas: “Laikam tomēr jāaizstāv.” Viņš smej, ka “švakākie” šoreiz atstāti mājās, uz sacensībām līdzi ņēmis meitu Anitu, bet uz ārzemēm aizbraukušā dēla vietā iesaistījis māsasdēlu Jāni Lanku.

D. Strazdiņš pastāsta, ka ģimenē arī mājās piekopj kustību aktivitātes. Kad sabraucot radi, tad dīkā nesēžot, rīkojot sacensības pie sētā izvilktā volejbola tīkla un basketbola groza. Varot uzspēlēt arī futbolu.  

Viņš agrāk bijis kolhoza sporta metodiķis, tagad novada komandā spēlējot dambreti. “Man tas ir iekšā, un tagad velku līdzi arī jaunatni,” atklāj D. Strazdiņš.
Anita, 9. klases skolniece, pastāsta, ka ikdienā izkustēties var sporta stundās. Viņa tās apmeklējot, bet dažkārt meitenes cenšoties visu ko izdomāt, lai uz tām neietu. Anita spriež, ka slodze sporta stundās nav tik liela, lai rastos vēlēšanās izvairīties.
Ansonu ģimene uzmanību piesaista ar pārdomātu ietērpu – dzelteniem krekliņiem un vienādām zeķēm.

Savukārt Veilandu ģimenes komandā ir visjaunākais šo sacensību dalībnieks – Dāvids. Sportotprieku viņam nemazina fakts, ka atbilstošākie apavi palikuši bērnudārzā.

“Ir atnākuši paši labākie,” secina Durbes vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Daira Veilande.

Līdzināties! Mierā! – viņus ierasti nokomandē bijušais ilggadējais Durbes vidusskolas sporta skolotājs Augusts Valdmanis.

Pirmais uzdevums ir teorētisks – jāatrod pareizais atbilžu variants desmit jautājumiem par sporta vēsturi, dažādu komandu panākumiem. Uzmanības asināšanai var kalpot pēdējais – “Kā beidzās vakardienas draudzības spēle basketbolā starp Latvijas un ASV izlases komandām?” Strazdiņi, iegūstot maksimālo punktu skaitu, pierāda, ka teorijā viņi ir visstiprākie.

Savukārt basketbola soda metienu kopvērtējums rāda, ka viņiem šogad ir nopietni konkurenti – Ansoni un Veilandi viņus apsteidz. Šajā disciplīnā visprecīzākais ir Ģirts Ansons, bet trešajā vietā – mazais Dāvids. Tiesa, viņam ir piešķirtas privilēģija – bumbu mērķēt grozā, sēžot radiniekam Dāvim uz pleciem. Šautriņas viņš met, pakāpjoties uz krēsla.  

Savukārt ar bumbas sitieniem vārtos vislabāk veicas Jānim Lankam.
Līga Rozenšteina un Inese Ceriņa smej, ka bez viņām nenotiek neviens pasākums, pie tam ne tikai Durbē. Šeit viņas iejutušās tiesnešu lomās. I. Ceriņa ir gandarīta, ka šis pasākums, aizsācies kā sieviešu klubiņa organizēta aktivitāte, ir “aizgājis tautā” un kļuvis par tradīciju. “Tiem, kuri vēlas, ir iespēja,” viņa uzsver.

UZZIŅAI
Ģimeņu sporta dienas rezultāti:
1. vieta – Ansoni
2. vieta – Strazdiņi
3. vieta – Veilandi
Individuāli labākie: Alise Ansone, Anita Strazdiņa, Dāvis Veilands

Pievieno komentāru

Durbes novadā