Durbē labprāt dalās ar lietotām mantām

Durbes un apkaimes iedzīvotāji vēl šodien var iesaistīties labdarības akcijā “Es – tev, tu – man”. Kultūras nama zālē izkārtotas viņu sanestās lietas – galvenokārt apģērbs, arī apavi un trauki.

“Viss novads var nest,” stāsta durbeniece Biruta Geguste. Mantu apmaiņu viņa salīdzina ar bārtera darījumu un vērtē kā ļoti pozitīvu. Cilvēki nekautrējoties nākt un izvēlēties sev nepieciešamo. Sanests esot daudz, mantu kvalitāte – dažāda.

Skolniece Anna Voldemāra Beķere, kas uz kultūras namu atnākusi kopā ar draudzenēm, stāsta, ka te esot arī viņas un māsas vairs nevalkātās drēbes – džemperi, krekliņi, kleitas, blūze. Savukārt pretī paņēmusi šortus. Līga Skrīvere teic, ka arī ko atnesīs, skapī esot daudz drēbju, ko pati vairs nevalkā. Pievienojas Alise Kangisere, un meitenes spriež, ka ņemtu legingus, neparastākas krāsas zeķubikses, cimdus, cepures.

Jādalās ar tiem, kuriem nav, skolnieces ir vienisprātis. Tas viņām patīkot. Taču labprātāk meitenes iepērkoties veikalā.

Šāda akcija Durbē tiek organizēta otro reizi, stāsta Durbes kultūras nama vadītāja Daira Veilande. Pirmā bijusi pavasarī. Akcijas organizēšanā roku pielikusi Durbes luterāņu draudzes priekšniece Broņislava Petrēvica un Durbes novada domes Sociālā dienesta darbinieces.

Lietas, kuras nepaņems durbenieki, plānots vest uz Vecpili.

Pievieno komentāru

Durbes novadā