Durbē koncertēs Īans Viljams Kreigs

Pasākumu sērijas “Zemlika nāk…” laikā 26. augustā pulksten 21 Durbes luterāņu baznīcā savu pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs kanādiešu komponists un dziedātājs Īans Viljams Kreigs (Ian William Craig).

Savos lenšu atskaņotājos pinot koru, ambientās un trokšņu mūzikas pavedienus, komponists un vokālists Īans Viljams Kreigs auž skaņas gobelēnus ar kasešu lenšu radīto sņākoņu, melodiski biedējošu pastorāli un bangojošiem mākoņiem ainavā. Būdams skolots operas dziedātājs, Kreigs savus skaņdarbus būvē uz balss pamatiem, talkā ņemot analogos sintezatorus un jau pieminētās audio kasešu ierīces. Radītās skaņas šajos audumos ņirb un izšķīst, un aizkustina, klausītājam negaidot, informē "Zemlikas" organizatori.

Savulaik absolvējis Albertas universitāti kā diplomēts grafiķis, Īans Viljams pārvācās uz Vankūveru un kopš tā laika nelielās tirāžās saviem spēkiem izdevis vairākus paša arī vizuāli noformētus ierakstus. Tiesa, pēdējo pāris gadu laikā dienasgaismu ieraudzījušie albumi “A Turn of Breath” (2014) un “Cradle For the Wanting” (2015) ir izskanējuši tālāk un plašāk. Žurnāls “Rolling Stone” pirmo ierindoja starp gada divdesmit ievērojamākajiem avangarda ierakstiem, bet britu laikraksts “The Guardian” Kreiguslavē kā reto no mūziķiem, kam izdodas bezbailīgi eksperimentēt un reizē radīt ko “fantastiski klausāmu”.

Īana Viljama Kreiga jauno albumu “Centres” jau nākošmēnes izdos pazīstamā britu izdevniecības “Fat Cat”. Ar šo ierakstu jaunu dzīvību atgūs izdevniecības atzars “130701”, kas savulaik radošās karjeras aizsākt palīdzēja mūziķiem Maksam Rihteram (Max Richter), “Hauschka” un Jouhanam Jouhansonam (Jóhann Jóhannsson). Augustā mūziķis dosies savā pirmajā koncertturnejā pa Eiropu, kuras noslēgums sagaidāms Durbē.

Īana Viljama Kreiga koncerts būs jau pasākums Durbē sērijas “Zemlika nāk…” ietvaros, gaidot sesto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu “Zemlika”, kas Latvijas mazākajā pilsētā norisināsies 28. un 29. oktobrī.

Biļetes uz koncertu nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – Bezrindas.lv. Tikai pirmo 30 biļešu cena ir astoņi eiro. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.


Pievieno komentāru

Durbes novadā