Durbē izjutīs vēstures elpu

Ar plašu programmu divas dienas noritēs Durbes kaujas 750. gadadienas svinības.

Piektdien, 9. jūlijā, pulksten 12 Durbes kultūras namā sāksies starptautiska konference “Durbes kaujai – 750”, kurā piedalīsies Latvijas un Lietuvas vēsturnieki.

Sestdien, 10. jūlijā, pasākumi notiks vairākos tematiskos etapos. “Rīts pirms kaujas” sāksies pulksten 9 ar amatnieku tirgu un Latvijas un Lietuvas folkloras ansambļu un deju kolektīvu uzstāšanos laukumā pie baznīcas.

Durbes mazajā domē būs skatāma izstāde “Durbe pagājušos laikos”, bet zālienā pie vidusskolas darbosies viduslaiku sēta. Pulksten 13 tur sanāks cīnītāji un amatnieki no folkloras kopas “Vilkači”.  

Pulksten 16 Durbes pilskalnā ieskanēsies “Dižās cīņas atbalsis” ar dūdu un bungu mūzikas grupas “Auļi” un “Vilkaču” cīnītāju piedalīšanos. Piemiņas akmens atklāšanā pulksten 17 pievienosies folkloras kopa “Baļķi”.

“Varoņu godināšana” pulksten 20 notiks ar akmens krāvuma veidošanu un uguns rituālu pilskalna nogāzē.

Noslēdzošā daļa – “Tauta līksmo” – sāksies pulksten 22 ar zaļumballi, kurā spēlēs grupa “Diena bez pārtraukuma”, un uguņošanu pulksten 23.      

Pasākuma organizēšanā iesaistījusies arī Palangas Žemaišu draugu kopa.

Hronikas vēsta, ka 1260. gada 13. jūlijā laukā pie Durbes upes vācu krustneši cieta smagu sakāvi kaujā ar kuršu zemē ienākušajiem žemaišiem.

Pievieno komentāru

Durbes novadā