Durbē izglītība bez pārtraukuma – jau 110 gadus. Salidojuma gaidās direktore Kristīne Bruzule izvērtē aizvadītos gadus un ieskicē nākotnes perspektīvas 2

Ata Kronvalda Durbes pamatskolā 1. jūnijā gaidāms zīmīgs notikums – salidojums. Tas tiek rīkots par godu skolas 40 gadu jubilejai. Tik ilgu laiku mācību iestāde atrodas ēkā Skolas ielā 5A. Taču, kā zina teikt skolas direktore Kristīne Bruzule, Durbē skolēnu izglītošana bez pārtraukuma tiek īstenota jau no 1909. gada. Pirmie minējumi par izglītošanos Durbē gan ir vēl senāki. Salidojuma laikā iestāde vēloties parādīt, kāda bija un kāda ir izglītošanās Durbē, jo skaidrs esot viens – attīstība notiek.

Salidojuma laikā par skolas vēsturi Durbē aicināts pastāstīt Durbes muzeja vadītājs Reinis Bahs, teic direktore. “Lūdzu viņu pastāstīt tieši par šo nepārtraukto līniju, kā attīstās skola no pašiem pirmsākumiem 1909. gadā līdz mūsdienām.”

Noslēgumam tuvojošos mācību gadu direktore vērtē kā veiksmīgu. Skolas gaitas uzsākuši un maija izskaņā arī noslēgs 136 skolēni.
Raugoties uz jauno mācību gadu, jau zināms, ka absolventu skaits būs krietni mazāks. Nākamgad 9. klasē mācīsies vien astoņi bērni. Direktore zina teikt, ka līdzīga situācija ir arī citās tuvējās skolās. Līdz ar to nākas secināt, ka šajā vecumposmā kopumā ir mazāk bērnu. Pozitīva tendence gan vērojama skolas gaitas uzsākušo vidū. Maija otrajā pusē uz pirmo klasi pieteikušies 18 skolēni.

Plašāk par Durbes pamatskolu lasiet "Kursas Laika" 30. maija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Andra

Durbes pamatskola izveidojusies par mūsdienīgu mācību iestādi, tāpēc arī skolēnu skaits turpina pieaugt. Īsta novada skola. Lai veiksmīgs arī turpmākais darba cēliens.

pirms gada, 2019.05.31 15:03

Gunda

Vislabākās atmiņas par skolu un tās balstiem- lieliskajiem skolotājiem- sk. Pupaine, sk. Mūrniece, sk. Jansone, sk.Lūka un daudzi citi.
Lai tajā arvien skan bērnu smiekli un skolas zvans!

pirms gada, 2019.06.07 15:33

Durbes novadā