Durbē festivāla "Zemlika" gaidās uzstāsies ukraiņu pianists Ļubomirs Meļņiks

9. maijā pulksten 20 Durbes luterāņu baznīcā koncertēs ukraiņu pianists Ļubomirs Meļņiks. Koncerts ieskandinās rudenī gaidāmo festivālu "Zemlika 2015".

Ļubomirs Meļņiks (Любомир Мельник) ir īstens inovators. Mākslnieks, kas allaž meklējis jaunus virzienus laikmetīgajā mūzikā. Akadēmiski skolojies un pagājušā gadsmita 70. gadu minimālistu kustības iedvesmots ukraiņu pianists ir radījis pats savu klaviermūzikas valodu. Tā savu nosaukumu - “nepārtrauktā mūzika” (no ‘continuous music’ angļu val.) – ieguvusi, pateicoties muzicēšanas manierei, kas neļauj skaņas plūdumam aprauties vai pārtrūkt, informē biedrība "Skyr".

Ļ. Meļņiks ir dzīvs pilnīgas nodošanās savam instrumentam apliecinājums, jo nepaguris meklē jaunus paņēmienus nepārtrauktas muzicēšanas kompozīcijā. Viņš vienlīdz lielu vērību pievērš gan instrumenta skanējumam, gan harmonijām un melodismam. Pateicoties straujai un sarežģītai nošu aušanai, Ļubomirs Meļņiks tiek uzskatīts par vienu no pasaulē visveiklāk muzicējošajiem pianistiem. Viņa virtuozā klavierspēles tehnika rada virstoņus, kas jaucas, savā starpā saduras un brīžiem pat rada jaunas melodijas, tādējādi sākotnējo kompozīciju pārvēršot līdz nepazīšanai. Lai ko tādu paveiktu, nepieciešamas īpašas iemaņas. Tādas, kuras Meļņiks pacietīgi un mērķtiecīgi kopis daudzu gadu garumā. Klātienē piedzīvot kādu no viņa retajiem priekšnesumiem – tā ir apziņu paplašinoša pieredze. Lai neteiktu vairāk.

Ļ. Meļņika koncerts Durbē notiek piektā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla “Zemlika” gaidās, kas Durbē notiks 23. un 24. oktobrī.

Biļetes nopērkamas BezRindas.lv. Pirmās 30 par īpašu cenu - 13 eiro.

Pievieno komentāru

Durbes novadā