Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Durbē būs skatāma izstāde "Ziedi un lapas"

No 20. septembra Durbes muzejā skatāma mākslas kolēģu – Alda Kļaviņa, Pētera Taukuļa, Agneses Matisones izstāde “Ziedi un lapas”.

Atklāšana Durbes Ābolu svētku laikā pulksten 12.

Durbes muzejs iekārtots ēkā, kur 1887. gadā pasaulē nācis pirmais neatkarīgās Latvijas ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics.
Atjaunotajās un saulainajās telpās skatāmas gan pastāvīgas, gan mainīgas ekspozīcijas par Durbei nozīmīgiem vēstures notikumiem.
No jauna atdzimusī Durbes muzeja ēka no pagātnes saglabājusi divas koka kāpnes ēkas iekšpusē un vienu logu sētas pusē, kā arī daudz dokumentētu atmiņu Baha kunga vadībā.

Adrese: Raiņa iela 17, Durbe.

Aldis Kļaviņš – mākslinieks, profesors, Goda liepājnieks, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Dzimis Madonā. Pēc Latvijas Mākslas akadēmijas absolvēšanas obligātā kārtā pārcēlies uz dzīvi Liepājā. Bijis Liepājas teātra galvenais mākslinieks, scenogrāfs, kā arī Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas direktors un pedagogs. Šobrīd Liepājas Universitātes pasniedzējs. Glezno portretus, retāk klusās dabas, ainavas, figurālas kompozīcijas. Allaž atsaucīgs, ar izcilu humora izjūtu un nelokāmu raksturu apveltīts – A. Kļaviņš ir paraugs personības izaugsmes ceļā.

Pēteris Taukulis – mākslinieks, pasniedzējs, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, biedrības „Mākslas kolēģi” izveidotājs. Savā daiļradē P. Taukulis ir daudzveidīgs, īpašu vērību pievērš portretu attēlošanai. Uzskata, ka sejas ir vienīgie skārienjūtīgie punkti uz realitātes ekrāna. Divdesmit gadus savā darbnīcā radījis ruļļiem kolāžas, kas aizrauj ar krāsainību, sižetu dažādību un stāstiem.

Jautāju Pēterim:

- Tev piemīt vispāratzītas un acīmredzamas prasmes portretglezniecībā un zīmējumā, kādēļ glezno arī ziedus?

P.Taukulis:

- Ziedi ir visgleznieciskākā tēma, tie nes psiholoģisku slodzi. Ziedus nav iespējams izprast, vienmēr paliek noslēpums. Uzgleznot noslēpumu – lūk, lielākais izaicinājums!

Agnese Matisone – māksliniece. Veido gan monohromus darbus, gan rotaļīgas un raibas ilustrācijas. Radījusi radoši ģeogrāfisku projektu „Mr. Fox”, kur viņas radītās lapsas apceļo pasauli un cilvēkus. Apguvusi rotkales amatu, ieguvusi bakalaura grādu mākslā, ar specialitāti datordizainā. Divus gadus papildinājusi zināšanas dzimtajā valodā, vēsturē un literatūrā. 2014. gadā kļuvusi par diplomētu mākslas maģistri.

Attēli: http://artcolleaguelv.wordpress.com/2014/09/18/izstade-ziedi-un-lapas-durbes-muzeja/

Materiālu sagatavojusi
Agnese Matisone

Pievieno komentāru

Durbes novadā